REKLAMA

PO o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia: Propozycja absurdalna

  • Autor: PAP/AT
  • 22 listopada 2017 12:37
PO o zwiększeniu nakładów na ochronę zdrowia: Propozycja absurdalna Trzeba robić to, co się mówi, a nie obiecywać gruszki na wierzbie w 2025 r. - powiedział Arłukowicz (Bartosz Arłukowicz, fot.facebook.com/bartosz.arlukowicz)

Były minister zdrowia Bartosz Arłukowicz (PO) skrytykował zbyt długi - jego zdaniem - czas dochodzenia do finansowania ochrony zdrowia na poziomie 6 proc. PKB.

"Tak, panie ministrze, Polacy z całą pewnością bardzo są panu wdzięczni (...): seniorzy gremialnie dziękują za leki za darmo - jak wiemy otrzymują je w skali masowej, z reguły jeden, albo wcale leków, rodzice dziękują panu za zlikwidowanie in vitro, kobiety - za zlikwidowanie standardów okołoporodowych, pediatrzy - za próbę zamachu na ich rolę w podstawowej opiece zdrowotnej, chorzy na choroby nowotworowe - za rozmontowanie pakietu onkologicznego, rezydenci też panu bardzo serdecznie dziękują, z tego co słyszę, za to, że mogli trochę pogłodować, dzięki pana aktywności. I w końcu jest! Góra urodziła mysz. Podwyższanie finansowania systemu ochrony zdrowia - uwaga - w roku 2025. Panie ministrze, pan mówi o roku 2025? Pana prawdopodobnie za 25 dni już w tym resorcie nie będzie. To jest absurdalne, co pan przedstawia" - powiedział Arłukowicz.

Zwrócił uwagę, że rząd planuje w 2018 r. na zdrowie przeznaczyć 4,67 proc. PKB, a jednocześnie MZ informuje, że w 2017 r. łącznie będzie to 4,73 proc. PKB. "To panie ministrze, pan zmniejsza czy zwiększa (finansowanie)?" - pytał.

PO zaproponowała cztery poprawki przewidujące zwiększenie finansowania ochrony zdrowia do 6 proc. PKB w 4 lata. "Chodzi o to, panie ministrze, żeby robić to, co się mówi, w sposób wymierny, a nie obiecywać gruszki na wierzbie w roku 2025" - dodał Arłukowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • elwis 2017-11-22 13:01:06
    co Ty zrobiłeś za Twojej kadencjiREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA