REKLAMA

PO obiecuje najuboższym bony refundacyjne na leki

 • Autor: PAP
 • 16 października 2015 19:23
PO obiecuje najuboższym bony refundacyjne na leki - Ten bon refundacyjny będzie w określonej kwocie 200 zł rocznie - mówi Michał Szczerba z PO (fot. pixabay)

To jedna z propozycji wyborczych Platformy Obywatelskiej. Specjalny bon byłby przyznawany beneficjentom pomocy społecznych bez względu na wiek.

Z imiennego bonu przyznawanego raz do roku, mogłoby skorzystać ok. 3,5 miliona Polaków. -Będzie skierowany do osoby uprawnionej i wtedy, kiedy taka osoba o niskim dochodzie, zgodnie z ustawą o pomocy społecznej, będzie chciała wykupić swój lek, będzie mogła skorzystać z tego bonu - tłumaczył Michał Szczerba (PO).

- Ten bon refundacyjny będzie w określonej kwocie 200 zł rocznie i będzie przekazywany wszystkim osobom, które korzystają z leków, mają takie zalecenia lekarza i muszą dokonywać dopłaty do refundowanego leku - podkreślił poseł PO.

Szczerba przypomniał też niektóre dotychczasowe rozwiązania dla seniorów, które wprowadziły rządy Donalda Tuska i Ewy Kopacz. - Tak naprawdę ostanie trzy lata to jest początek w Polsce polityki senioralnej - ocenił poseł PO. Jak podkreślił, polityka ta ma na celu "współtworzenie warunków zdrowego, godnego i aktywnego starzenia się".

- Nie ma odpowiedzialnych polityków, którzy nie dostrzegają nowego zjawiska, zarazem wyzwania, którym jest demograficzne starzenie się polskiego społeczeństwa - uważa szef sejmowej komisji polityki senioralnej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Hxjcbckb 2015-10-17 10:19:45
  Czego oni nie dadza, byle tylko utrzymac sie u wladzy, wlasne rodziny by sprzedali. Oj boja sie nastepnej wladzy bo wiedza ze aferki zostana rozliczone ;) Tym bardziej zaglosuje przeciw nim ;)
 • jozio 2015-10-17 10:06:59
  niech sobie w te ochydna du-pke wlozy az się zses-rra ohydne babsko i oszustkaawszystkich polakow//prawa reka tego zdrajcy tss,szka donaldaka bydlaka!!!
 • stały pacjent 2015-10-17 00:49:54
  Kolejne kpiny z chorych i najuboższych. Ja co miesiąc wydaje 23o zł na lekarstwa (nadciśnienie + cukrzyca) i mam żebrać o 200 zł raz na rok ? Na pewno muszę dostarczyć kilka zaświadczeń, odwiedzić parę razy szanowna panią urzędnik. Czy nie prościej obniżyć koszt niektórych leków dla chorych emerytów i rencistów.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA