REKLAMA

PO, PSL i Nowoczesna: będziemy gotowi na dodatkowe posiedzenia Sejmu

  • Autor: aw/PAP
  • 24 lipca 2017 19:44
PO, PSL i Nowoczesna: będziemy gotowi na dodatkowe posiedzenia Sejmu Nie wiadomo jeszcze jaki miałby być cel organizacji dodatkowego posiedzenia Sejmu (fot.:twitter.com/kancelariasejmu)

Politycy PO, PSL i Nowoczesnej zgodnie deklarują, że będą gotowi na ewentualne zwołanie dodatkowego posiedzenia Sejmu.

• Scenariusza takiego nie wykluczył w poniedziałek marszałek Senatu Stanisław Karczewski.

• Opozycja chce także przygotować własny projekt reformy wymiaru sprawiedliwości.

 

Nie wiadomo jeszcze jaki miałby być cel organizacji dodatkowego posiedzenia Sejmu. Według polityków opozycji, może chodzić o rozpatrzenie prezydenckich wet do ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Rady Sądownictwa lub uchwalenie nowych ustaw dotyczących zmian w funkcjonowaniu tych instytucji.

W poniedziałek (24 lipca) po południu zebrał się także "sztab kryzysowy" opozycji. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele klubów: PO, Nowoczesnej i PSL oraz założonego przez byłych posłów Platformy koła Unii Europejskich Demokratów.

Politycy P), PSL i Nowoczesnej zgodnie zadeklarowali, że będą gotowi na wypadek zwołania posiedzenia Sejmu. "Doszliśmy do wniosku, że nie ma co jeszcze wyjeżdżać na wakacje, bo się dużo dzieje. Chyba każdy z nas mógłby czuć się winny, gdyby z powodu jego nieobecności zostało odrzucone prezydenckie weto" - powiedziała PAP szefowa klubu Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.

Z koniecznością przyjazdu do Warszawy na ewentualne obrady Sejmu liczą się też politycy Platformy i PSL. "U nas już w zeszłym tygodniu przewodniczący Grzegorz Schetyna uprzedzał posłów, by nie wyjeżdżali za granicę, bo nie wiadomo jak rozwinie się sytuacja" - podkreślił w rozmowie z PAP rzecznik PO Jan Grabiec. "Oczywiście, my również będziemy gotowi do pracy" - dodał Piotr Zgorzelski (PSL).

Polityk Stronnictwa poinformował ponadto, że podczas poniedziałkowego spotkania trzech klubów i koła UED zapadła decyzja o powołaniu zespołu poselskiego, który przygotuje projekt "kompleksowej naprawy wymiaru sprawiedliwości.

Z nieoficjalnych informacji PAP wynika, że wieczorem planowana jest jeszcze jedna narada opozycji, tym razem w składzie m.in. liderów PO - Grzegorza Schetyny, PSL - Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz Nowoczesnej - Ryszarda Petru.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA