REKLAMA

PO uderza w prezydenta: to manifestacja wyborcza

  • Autor: TM/TVN24
  • 21 września 2015 10:55
PO uderza w prezydenta: to manifestacja wyborcza Nie ma takiej możliwości, by parlament zajął się tym projektem przed wyborami 25 października – powiedział poseł Szczerba. Fot. facebook.com

To jest manifestacja wyborcza prezydenta - uznał poseł PO Michał Szczerba, odnosząc się do projektu ustawy ponownie obniżającej wiek emerytalny. Na antenie TVN24 powiedział, że "nie ma takiej możliwości", by parlament zajął się tym projektem przed wyborami 25 października.

Wpisująca się w nieodpowiedzialną, populistyczną narrację PiS - skomentował poseł PO Michał Szczerba decyzję prezydenta.

To absolutna nieodpowiedzialność prezydenta - dodał.

Nie ma odwrotu

Szczerba stwierdził, że nawet gdyby nie było na to czasu w obecnej kadencji Sejmu, to i tak PO miałaby "zastrzeżenia merytoryczne" do prezydenckiego projektu.

Nie ma odwrotu od wydłużenia wieku emerytalnego - przekonywał poseł PO. Wyjaśnił, że obecnie na jednego emeryta przypada dwóch pracujących, a w przyszłości może być nawet jeden. Zdaniem posła PO, projekt prezydenta skazuje emerytów w przyszłości na bycie "beneficjentami pomocy społecznej".

"Nie ma takiej możliwości"

Musimy pracować dłużej, żeby ta emerytura była wyższa - tłumaczył. Michał Szczerba.

Podkreślił jednak, że "nie ma takiej możliwości", by udało się przyjąć ustawę w tej kadencji Sejmu. - Dlaczego tego projektu [prezydent Duda - red.] nie złożył wtedy, kiedy on realnie mógł być rozpatrywany? - pytał.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA