REKLAMA

PO uruchomiła stronę vetoobwatelskie.pl

 • Autor: bad/PAP
 • 25 stycznia 2016 18:53
PO uruchomiła stronę vetoobwatelskie.pl Powstanie strony vetoobywatelskie.pl to wynik protestów ulicznych. (fot.: vetoobywatelskie.pl)

PO uruchomiła stronę internetową, która ma być miejscem "wyrażenia sprzeciwu wobec złych zmian zachodzących w Polsce", a także miejscem prezentowania opinii i komentarzy przez obywateli. Przedstawione na stronie głosy Platforma chce wykorzystywać podczas sejmowych debat.

Jak podano w komunikacie PO przesłanym w poniedziałek PAP, na stronie internetowej www.vetoobywatelskie.pl na bieżąco będzie można wyrażać weto wobec decyzji rządu, a także przedstawiać własne zdanie w danej sprawie, czy zadać rządzącym pytanie.

Obecnie można tam wypowiedzieć się na temat zmian dotyczących mediów publicznych, Trybunału Konstytucyjnego i "inwigilacji internetu".

"Wspólne działanie jest niezbędne w szczególności, gdy pierwszy raz od 25 lat, cała władza skupiona jest w rękach jednej partii. Taka władza absolutna, która nie słucha ludzi i nie komunikuje się z nimi, jest zagrożeniem dla obywateli, bo złe decyzje rządzących mają bezpośredni wpływ na życie Polek i Polaków" - napisano w komunikacie PO.

Podkreślono w nim, że powstanie strony to wynik protestów ulicznych gromadzących niezadowolonych z rządów PiS. Według PO potrzebne jest jedno wspólne miejsce w sieci, gdzie obywatele składając podpis będą mogli zaprotestować i wywierać presję na PiS, w celu wycofania się ze szkodliwych - ich zdaniem - zmian.

Platforma zapowiada, że głosy, opinie obywateli posłowie PO będą "chcieli wykorzystać podczas debat sejmowych, nie tylko poprzez ilość zebranych podpisów przeciw danej decyzji, ale także cytując wypowiedzi ludzi oburzonych na konkretną decyzję partii rządzącej".

Głosy obywateli - jak zapowiedziano w komunikacie PO - mają być przedstawione już podczas najbliższego, rozpoczynającego się w środę posiedzenia Sejmu.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Sk 2016-01-27 15:05:25
  PIS działa uczciwie, a PO skrycie?, czyżby miało aż tak wiele do ukrycia?
 • sonia1940 2016-01-26 09:55:43
  Władza chce komunikować się, lecz wy, opozycja mówi ,że z taką władzą nie ma się co spotykać, bo my wiemy lepiej, my jesteśmy tylko my, jedyni nieomylni
 • wróżka 2016-01-25 23:19:20
  śmiechu warte , ale jaja urządzają bezmózgowcy , strona beznadziejna , musisz wpisać swoje dane osobowe , telefon , mail. to dopiero jest inwigilacja POPAPRAŃCÓW wobec Polaków , a krytykują rządzących za dobre ustawy i porządkowanie bałaganu z 8 lat rządów skandalicznych tych kłamców i oszustów. Wstydźcie się , aby pozyskiwać tą drogą dane osobowe Polaków , do czego jest to wam potrzebne , dalej ma być w RP - jak w byłych krajach ZSRR , gdzie wasz honor i patriotyzm , tylko żenada i dalsza demolka , a gdzie ochrona danych osobowych , jesteście żałośni , jako Polka wstydzę się za was , bandę kolesi wzajemnej adoracji , dość tego , niech was demony pochłoną.
 • wyborca ostateczny 2016-01-25 21:23:02
  Strona powinna nazywać sie kamienikupa.pl albo teoretycznepanstwo.pl albo rychozdzichu.pl albo nierobieza grosze.pl albo ...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA