REKLAMA

Po wniosku posłanki prokuratura bada przekształcenie szpitala

  • www.rynekzdrowia.pl
  • Autor: RynekZdrowia.pl
  • 24 lipca 2016 18:15
Po wniosku posłanki prokuratura bada przekształcenie szpitala Zawiadamiająca prokuraturę posłanka Jolanta Szczypińska od początku była przeciwna komercajalizacji szpitala. Fot. PTWP

Słupska prokuratura okręgowa i rejonowa wszczęły postępowania dotyczące wątków przekształcenia Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Słupsku w spółkę prawa handlowego. Zawiadomienie złożyła posłanka Jolanta Szczypińska.

Jak mówi Głosowi Pomorza prokurator Jacek Korycki, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Słupsku, w połowie maja posłanka Jolanta Szczypińska przysłała zawiadomienie, dotyczące nieprawidłowości w sprawach finansowych szpitala.

Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo dotyczące wyrządzenia szpitalowi znacznej szkody majątkowej. Miałoby nią być zaniżenie wartości kapitału zakładowego spółki (160 mln zł) i brak wyceny przez rzeczoznawcę w chwili przekształcania szpitala.

Poza tym w maju 2015 roku dokonano zmiany w bilansie szpitala w pozycji rezerw pracowniczych w kwocie 2,8 miliona złotych oraz rezerw z tytułu umów wieloletnich w kwocie 9,9 miliona złotych.

Według zawiadamiającej prokuraturę posłanki obie rezerwy nie powinny być tworzone. W przypadku rezerwy pracowniczej jej utworzenie narusza ustawę o rachunkowości.

Jeszcze w 2013 roku, gdy pojawiły się plany komercjalizacji słupskiego szpitala, posłanka Jolanta Szczypińska była przeciwna takiemu rozwiązaniu. Argumentowała wówczas - wypowiadając się dla Dziennika Bałtyckiego - że szpital nie jest zadłużony, a jego komercjalizacja otwiera drogę do prywatyzacji, na której stracą pacjenci, bo "szpital będzie ukierunkowany na zysk".

Cały artykuł w RynekZdrowia.pl.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA