REKLAMA

PO wspiera piątkowy strajk nauczycieli

  • Autor: PAP/JS
  • 30 marca 2017 16:18
PO wspiera piątkowy strajk nauczycieli Konferencja Krystyny Szumilas i Kingi Gajewskiej-Płochockiej (fot. Kinga Gajewska-Płochocka/twitter)

PO wspiera piątkowy, ogólnopolski strajk nauczycieli. Wierzę, że nauczyciele są w stanie wymusić na minister edukacji korzystne dla uczniów zmiany - mówiła była szefowa MEN Krystyna Szumilas (PO). Strajk ma związek m.in. z reformą oświaty, która ruszy od 1 września.

W piątek strajkować będą szkoły we wszystkich 16 województwach, w większości od godz. 7.30 do 15.30. Związek Nauczycielstwa Polskiego, który podjął decyzję o strajku, domaga się deklaracji, że do 2022 r. w szkołach nie będzie zwolnień ani nauczycieli, ani pozostałych pracowników, i że do tego czasu żadnemu z nich warunki pracy nie zmienią się na niekorzyść, nie zostanie im też obniżone wynagrodzenie. Związek chce również podniesienia zasadniczego wynagrodzenia nauczycieli o 10 proc.

"Jako Platforma Obywatelska wspieramy zarówno referendum edukacyjne, jak i strajk nauczycieli" - zadeklarowała posłanka PO Kinga Gajewska-Płochocka na konferencji prasowej.

Była minister edukacji Krystyna Szumilas (PO) podkreślała, że podejmując decyzję o strajku nauczyciele wzięli na swoje barki obronę uczniów przez "deformą" szefowej MEN Anny Zalewskiej. "To oni wiedzą, że ta deforma to chaos, to obniżenie jakości kształcenia, to wielka strata dla ich uczniów i dla polskiej edukacji. Dlatego postanowili protestować przeciwko tej zmianie" - powiedziała posłanka Platformy.

Jak dodała, wierzy w nauczycieli. "Wierzę w to, że to nauczyciele właśnie są w stanie wymusić na pani minister takie zmiany, które byłyby korzystne przede wszystkim dla uczniów" - powiedziała Szumilas.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA