REKLAMA

PO zarzuca PiS zniechęcanie Polaków przed marszem 7 maja

 • Autor: PAP/GP
 • 04 maja 2016 13:16
PO zarzuca PiS zniechęcanie Polaków przed marszem 7 maja Grzegorz Schetyna, lider PO w spocie zapraszającym obywateli na marsz 7 maja. (fot.:youtube.com)

PiS obawia się wyjścia Polaków na ulice Warszawy, dlatego chce ich zniechęcić do udziału w marszu 7 maja; w tym celu wykorzystywana jest Poczta Polska, która przed sobotą nie dostarczy ponad 800 tys. zaproszeń na demonstrację - mówili na środowej konferencji prasowej (4 maja) w Sejmie posłowie PO.

W sobotę 7 maja obchodzony będzie Dzień Europy. W tym dniu w Warszawie wspólny marsz pod hasłem "Jesteśmy i będziemy w Europie" organizują Komitet Obrony Demokracji, PO, Nowoczesna, PSL, Stowarzyszenie Inicjatywa Polska oraz Związek Nauczycielstwa Polskiego. Marsz ma rozpocząć się o godz. 13. przed siedzibą TK przy al. Szucha i przejść na plac Piłsudskiego.

Podczas środowej konferencji prasowej rzecznik PO Jan Grabiec powiedział, że są przeszkody, by dotrzeć z informacją o marszu 7 maja organizowanym przez PO, KOD i całą opozycję parlamentarną i pozaparlamentarną, organizacje społeczne i związki zawodowe.

- By dotrzeć z tą informacją do potencjalnych uczestników tego marszu, do mieszkańców Warszawy i okolic - mówił.

Jak dodał, w minionym tygodniu Platforma przygotowała bezadresowe zaproszenia dla mieszkańców stolicy Polski i jej okolic, które miały zostać dostarczone przez Pocztę Polską, która - jak podkreślał Grabiec - jest spółką Skarbu Państwa.

Przeczytaj: Prezydent chwalił strażaków za ofiarną służbę

Jak zaznaczył, chodziło o dostarczenie ponad 800 tys. druków, za które Poczta Polska wystawiła fakturę na 115 tys. zł.

- Zawarliśmy stosowną umowę, uzgadniając tryb i formę przekazania środków. W środę w ubiegłym tygodniu Poczta Polska wystawiła fakturę pro forma, a następnego dnia została ona opłacona - mówił.

- Już po wpłynięciu tych pieniędzy na konto Poczty Polskiej dowiedzieliśmy się, iż nie jest możliwe rozniesienie tych druków przed dniem 7 maja - dodał.

- W sposób oczywisty odbieramy tę sytuację jako sytuację nadzwyczajną niewynikającą z biznesowego zarządzania Pocztą (...), ale jako przejaw politycznego kierowania pracami tej instytucji - podkreślił Grabiec. - Obserwujemy jak pajęczyna polityczna PiS oplata różne instytucje państwowe, ale również spółki Skarbu Państwa, które przestają działać dla celu, dla jakiego zostały stworzone, a realizują cele polityczne PiS - ocenił.

Przeczytaj: Zakłócali spotkanie z Anną Marią Anders i odpowiedzą przed sądem. Sprawa ma podtekst polityczny

Jak powiedział rzecznik Platformy, PiS jest przestraszony tym marszem i podejmuje działania, których celem ma być zniechęcenie Polaków do udziału w tym przedsięwzięciu.

7 maja w ramach Dnia Europy w południe ulicami stolicy przejdzie też Parada Schumana.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Monika 2016-05-05 22:43:05
  Do Kibic: Gdyby nie ich MEDIA (tvn-24,polszet news,gazeta wybiórcza i inne), które ich PROMUJĄ i NAGŁAŚNIAJĄ zamiast ROZLICZAĆ za 8-lat OSZUSTW-AFER i ROZKRADANIA POLSKI!!! Pozdrawiam
 • Kibic 2016-05-04 13:54:27
  Błaźnie... siłą jeszcze zabieraj ludzi na ten ku...wski korowód, Jedno słowo Kaczyńskiego a przekonasz się ilu Polaków może się zmieścić w Warszawie, wtedy odechce Ci się marszy na długi czas.
 • Jacek 2016-05-04 13:48:17
  Skoro demonstracja wymierzona jest w Pis to dlaczego ofiara nie ma prawa się bronić? Z tego ogromnego... marszu guzik wyjdzie, zjadą do Warszawa działacze PO i pojawi się trochę komuchów, urzędasów.. No i? co chcecie tym osiągnąć?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA