REKLAMA

Podkowa Leśna też zostanie włączona do Warszawy? Będzie referendum

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2017 13:06
Podkowa Leśna też zostanie włączona do Warszawy? Będzie referendum Podkowa Leśna (fot.wikipedia.org/Andrzej Błaszczak)

• 2 kwietnia w Podkowie Leśnej odbędzie się referendum gminne ws. przyłączenia do Warszawy - zdecydowała tamtejsza rada miasta.
• Referendum to reakcja na projekt PiS nowej ustawy warszawskiej, która zakłada poszerzenie granic stolicy o ponad 30 gmin.
• Ustawa ma też objąć Podkowę Leśną.

Informacja o uchwale Rady Miasta, która została podjęta we wtorek, została w środę zamieszczona na stronie internetowej gminy Podkowa Leśna.

"Na wczorajszej XXXIV Sesji Rady Miasta Podkowa Leśna, podjęto uchwałę w sprawie przeprowadzenia referendum gminnego, które odbędzie się w dniu 2 kwietnia 2017 r. (...). Mieszkańcy odpowiedzą na pytanie czy są za dołączeniem Miasta Ogrodu Podkowa Leśna do miasta stołecznego Warszawy - czytamy w komunikacie.

Czytaj też: Projekt ustawy metropolitalnej jest niekonstytucyjny

Rada Miasta w Podkowie przyjęła ponadto uchwałę, w której apeluje o wycofanie z prac legislacyjnych poselskiego projektu ustawy o ustroju m.st. Warszawy. "Nie zgadza się i protestuje przeciwko trybowi procedowania tak ważnych dla całego regionu zmian z pominięciem konsultacji społecznych i tym samym odebraniem obywatelom prawa do wypowiedzenia się we własnej sprawie. Oczekujemy, że w ramach konsultacji społecznych odbędzie się publiczna, merytoryczna dyskusja z ekspertami" - czytamy w komunikacie

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA