REKLAMA

Podlaskie: Osiem komitetów zainteresowanych wyborami uzupełniającymi do Senatu

  • Autor: PAP/JS
  • 18 stycznia 2016 17:41
Podlaskie: Osiem komitetów zainteresowanych wyborami uzupełniającymi do Senatu Wybory są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim (fot. Gnesener1900/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)

· 6 marca w części województwa podlaskiego odbędą się wybory uzupełniające do Senatu.
· Wybory te są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim.
· Zgłosiło się osiem komitetów: m.in. PiS, PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony i Partii KORWiN.


Osiem komitetów wyborczych zainteresowanych jest wystawieniem swoich kandydatów w wyborach uzupełniających do Senatu, które w części województwa podlaskiego odbędą się 6 marca - wynika z informacji opublikowanych na stronie internetowej PKW.

Wybory te są potrzebne po wygaszeniu mandatu senatora Bohdana Paszkowskiego (PiS), który został wojewodą podlaskim. Odbędą się w okręgu nr 59. To okręg obejmujący podlaskie powiaty: augustowski, grajewski, kolneński, łomżyński, moniecki, sejneński, suwalski i zambrowski oraz Łomżę i Suwałki.

W poniedziałek po południu minął termin do zawiadomienia Państwowej Komisji Wyborczej o utworzeniu komitetu wyborczego - w związku z tymi wyborami uzupełniającymi.

Zgłosiło się osiem komitetów: PiS, PSL, PO, Nowoczesnej Ryszarda Petru, Samoobrony, Partii KORWiN oraz komitety wyborcze wyborców pod nazwami: "Szary Obywatel" oraz "Praca i Przyszłość - Jerzy Ząbkiewicz Senatorem Twojego Regionu".

Do godz. 17 w poniedziałek, 18 stycznia, pierwsze cztery miały już stosowne uchwały PKW o przyjęciu zawiadomienia.

Komitety, których zgłoszenia zostaną przyjęte, do 26 stycznia do północy mają czas na zgłoszenie kandydata na senatora. Zgłoszenie kandydata, z podpisami co najmniej 2 tys. wyborców na stałe mieszkających w okręgu, w którym odbędą się wybory uzupełniające, musi trafić do Okręgowej Komisji Wyborczej w Białymstoku.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Michał Z 2016-03-03 09:06:08
    P. Maria Anders może i jest (prywatnie) osobą ujmującą ale niestety żaden z niej działacz, strateg czy polityk. Nie ma jakiegokolwiek doświadczenia politycznego. Nie nadrabia tego także poglądami, gdyż w czasie spotkań z nią na wszystkie pytania odpowiadają w rzeczywistości jej współpracownicy. Przez większość życia była za granicą, o Podlasiu nie mówiąc. W wyborach parlamentarnych 2015 startowała z Warszawy. Zrobiła to z listy PiS ale pierwotnie rozważała także PO. Gdzie tu stałość poglądów i wiarygodność. Jest kreowana na patriotkę, a wychowała syna tak, że nie mówi ani słowa po polsku. Używanie nazwiska ojca jako reklamy pustego w rzeczywistości "opakowania" nie uważam za plus. Sam polecam zagłosować na p. Szczepana Barszczewskiego (KORWiN) - stałe poglądy, prawnik, przedsiębiorca, na Podlasiu od urodzenia, na spotkaniach sam broni swych poglądów , które są proste i logiczne.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA