REKLAMA

Podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski z wizytą w Katarze

  • www.portalsamorzadowy.pl
  • Autor: MIW
  • 03 października 2016 22:04
Podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski z wizytą w Katarze Tomasz Szatkowski podczas rozmów w Katarze. (fot. www.mon.gov.pl)

• W poniedziałek podsekretarz stanu w MON Tomasz Szatkowski złożył wizytę w Katarze. 
• Spotkał się ze swoim odpowiednikiem wiceministrem stanu ds. obronnych, współpracy wojskowej i koordynacji gen. Abdullahem Juma’anem oraz szefem sztabu generalnego gen. Ghanimem Al-Ghanim.

Głównym tematem rozmów była dwustronna współpraca wojskowa. Podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski podziękował stronie katarskiej za wkład wnoszony w walkę z międzynarodowym terroryzmem w ramach Globalnej Koalicji oraz wsparcie działań polskich żołnierzy realizujących zadania w regionie w ramach operacji Inherent Resolve.

Rozmówcy omówili kwestie dotyczące kierunków rozwoju wzajemnej współpracy w obszarze edukacji wojskowej, wspólnych ćwiczeń oraz wymiany doświadczeń w zakresie działań w rejonach objętych kryzysami. Strony potwierdziły wolę rozszerzenia współpracy w obszarze przemysłu obronnego. Podsekretarz stanu Tomasz Szatkowski zaprosił generała Abdullaha Juma’ana do złożenia wizyty w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA