REKLAMA

Polacy mogą być spokojni. Nie będzie zmian w programie 500 plus przez 1,5 roku

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 15:49
Polacy mogą być spokojni. Nie będzie zmian w programie 500 plus przez 1,5 roku Kowalczyk zapewnia, że przez 1,5 roku rząd nie będzie dokonywał zmian w programie (fot. facebook.com)

Przez najbliższe półtora roku rząd będzie oceniał funkcjonowanie programu 500 plus, ale nie będzie w nim dokonywał zmian - powiedział minister Henryk Kowalczyk, odnosząc się do projektu PSL zakładającego wpisanie do programu zasady "złotówka za złotówkę".

Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz - nawiązując do startu w piątek programu "Rodzina 500 plus" - stwierdził na briefingu w Sejmie, że ludowcy dają szanse PiS na "poprawienie" tego programu, który według nich powinien być dostępny dla większej liczby osób.

"Już w trakcie prac parlamentarnych (nad projektem wprowadzającym program 500 plus) składaliśmy poprawki dotyczące pierwszego dziecka i zasady +złotówka za złotówkę+. Dziś składamy nowelizację" - powiedział prezes PSL.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk pytany w piątek przez PAP o możliwość znowelizowania ustawy wprowadzającej program 500 plus odpowiedział, że przez najbliższe półtora roku rząd będzie oceniał program, ale - jak zaznaczył - nie będzie w nim dokonywał zmian. "Musimy zobaczyć, jak to funkcjonuje. PSL miało swoją szansę przez 8 lat. Poprawianie (programu) teraz byłoby niepoważne" - dodał.

Już w toku prac parlamentarnych nad ustawą wprowadzającą program 500 plus posłowie PSL proponowali żeby świadczenie wychowawcze przysługiwało na każde dziecko i by objąć je zasadą "złotówka za złotówkę" (czyli w przypadku przekroczenia progu dochodowego świadczenie nie byłoby odbierane, a pomniejszane o kwotę, o jaką przekroczone zostało kryterium).

Ludowcy podkreślali wówczas, że takie rozwiązanie daje szanse na uzyskanie wsparcia zarówno rodzinom wielodzietnym, jak i tym, które mają jedno dziecko, bo przekroczenie kryterium dochodowego uprawniającego do świadczenia nie oznaczałoby automatycznie jego utraty. Teraz ta propozycja powraca w projekcie nowelizacji.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA