REKLAMA

Polacy nie chcą handlu w niedzielę

  • Autor: PAP/AT
  • 19 października 2017 06:38
Polacy nie chcą handlu w niedzielę Polacy chcą ograniczenia handlu w niedzielę (fot.shutterstock)

Handel w niedzielę trzeba ograniczyć - ocenia ponad połowa badanych Polaków.

Sklepy powinny być otwarte w każdą niedzielę bez żadnych ograniczeń - twierdzi 43 proc. Polaków. Handel w niedzielę trzeba ograniczyć - odpowiada 51 proc. respondentów i zgłasza własne pomysły w tej sprawie - pisze "Rzeczpospolita".

Za handlem w niedzielę bez żadnych ograniczeń opowiadają się przede wszystkim wyborcy Platformy Obywatelskiej (68 proc.) i Nowoczesnej (63 proc.). To wynik nieco zaskakujący, bo to partia Ryszarda Petru od jakiegoś czasu prowadzi kampanię "Kupuję, kiedy chcę", i złożyła w Sejmie projekt ustawy umożliwiający handel we wszystkie dni tygodnia (pracownicy mają mieć możliwość wypoczynku przynajmniej dwie niedziele w miesiącu) - czytamy w "Rzeczpospolitej".

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę: Kto najbardziej straci?

Wyborcy PiS wbrew swojemu rządowi chcieliby, żeby sklepy we wszystkie niedziele były nieczynne - podaje "Rzeczpospolita".

"Wśród samych zwolenników ograniczenia niedzielnego handlu nie ma pełnej zgodności co do zakresu tego ograniczenia" - zauważa Marcin Duma, szef IBRiS.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • qwert 2017-10-19 08:42:10
    nie ma jeszcze tabliczki, ze zamknięte w języku polskim? a co z ustawą o ochronie języka polskiego? durniów mamy za redaktorów! (przeróbka powiedzenia Wałęsy)REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA