REKLAMA

Polacy nie chcą ministra Antoniego Macierewicza? MON: Sondaż świadczy o poparciu

  • Autor: PAP/AT
  • 24 sierpnia 2017 07:43
Polacy nie chcą ministra Antoniego Macierewicza? MON: Sondaż świadczy o poparciu Wyniki sondażu świadczą zdecydowanie o poparciu społeczeństwa dla działań Antoniego Macierewicza - mówi rzeczniczka MON (Antoni Macierewicz, fot.mon.gov.pl/ppor. Robert Suchy)

Obywatele popierają priorytetowe działania podejmowane przez ministra obrony narodowej  - powiedziała rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowiczo odnosząc się do sondażu, z którego wynika, że ponad połowa Polaków chce, żeby Antoni Macierewicz przestał być ministrem

Społeczeństwo zdecydowanie popiera działania szefa MON Antoniego Macierewicza. Ponad 87 badanych uważa, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia, a 75 proc. popiera zwiększenia wydatków na obronę - wynika z badania CBOS, na który powołuje się resort obrony.

MON odniósł się do opublikowanego rzez "Super Express" innego sondażu, przeprowadzonego przez Instytutu Badań Pollster dla se.pl i telewizji Nowa TV. Wynikało z niego, że 62 proc. badanych chce, żeby Macierewicz przestał być ministrem. Przeciwnego zdania było 15 proc. ankietowanych.

Resort obrony zwrócił tymczasem uwagę, że wyniki sondażu CBOS przeprowadzonego w dniach 4-7 sierpnie br. metodą face to face na reprezentatywnej grupie 1000 respondentów, "świadczą zdecydowanie o poparciu społeczeństwa dla działań Antoniego Macierewicza".

"W badaniach CBOS poparcie dla zwiększenia wydatków na obronę Polski wyraziło niemal 75 proc. respondentów. Zdecydowana większość, ponad 87 proc. pytanych uznało, że armia wymaga modernizacji technicznej i unowocześnienia. 66,7 proc. badanych popiera zwiększenie liczebności polskiej armii" - wskazała rzeczniczka MON ppłk Anna Pęzioł-Wójtowicz.

Czytaj też: Prezydent nie mógł dłużej dawać się obrażać Macierewiczowi

Dodała, że zgodnie z wynikami badania respondenci popierają też współpracę Polski z sojusznikami oraz są przychylni rozmieszczeniu wojsk amerykańskich w Polsce.

"Wyraźnie widać, że obywatele popierają priorytetowe działania podejmowane przez ministra obrony narodowej, których celem jest m.in. zwiększenie liczebności WP i modernizacja techniczna. Przychylnie odnoszą się też do ścisłej współpracy z sojusznikami, w tym do stacjonowania wojsk NATO w Polsce" - napisała Pęzioł-Wójtowicz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Z ubolewaniem Solidarna 2017-08-24 10:01:41
    Zobaczymy w jakiej kondycji jest Pani Premier Bata Szydło , suweren zwraca uwagę w przedmiocie "Dymisji" Macierewicza i dwóch najbardziej skompromitowanych ministrów w aferze gruntowej, Jurgiela i Ziobro. Dobro interesu publicznego powinno być nadrzędną, gdyby mieli honor również zwróciliby honoraria pobrane od 2015roku.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA