REKLAMA

Polacy nie wiedzą o referendum ws. konstytucji

  • Autor: PAP/AT
  • 21 lutego 2018 06:22
Polacy nie wiedzą o referendum ws. konstytucji Odsetek respondentów, którzy wiedzą, że w Polsce ma się odbyć referendum i są w stanie poprawnie wskazać inicjatywę referendalną prezydenta, to 26,3 procent badanych (fot.shutterstock)

Zaledwie niespełna 40 procent badanych słyszało o prezydenckim pomyśle przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w sprawie zmian w konstytucji.

Wyniki badania powinny zaniepokoić prezydenta - informuje "Rzeczpospolita".

Zaledwie niespełna 40 procent badanych słyszało o prezydenckim pomyśle przeprowadzenia ogólnonarodowego referendum w sprawie zmian w konstytucji - czytamy w artykule.

Zgodnie z sondażem przeprowadzonym przez IBRiS na zlecenie "Rzeczpospolitej" "odsetek respondentów, którzy wiedzą, że w Polsce ma się odbyć referendum i są w stanie poprawnie wskazać inicjatywę referendalną prezydenta Andrzeja Dudy", to 26,3 procent badanych.

Czytaj też: Prezydent: Chcę zapytać rodaków o kształt nowej konstytucji

"Z naszych obserwacji wynika, że z biegiem czasu zwiększa się liczba tych, którzy chcą wziąć udział w głosowaniu" - komentuje wiceszef Kancelarii Prezydenta i pełnomocnik ds. referendum Paweł Mucha.

"Jesteśmy na razie na wczesnym etapie konsultacji społecznych, zainteresowanie zwiększy się, kiedy znane będą konkretne ważne tematy, o które chcemy zapytać obywateli, np. kwestie podmiotowości w relacjach z UE, systemu ochrony zdrowia, czy wzmocnienia demokracji partycypacyjnej" - dodał Paweł Mucha.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Stach Ostróżka 2018-02-21 11:01:14
    Skandalem jest nie to, że Polacy (komunikat nie wspomina o Polkach) nie wiedzą o tym ważkim referendum, ale to, że masmedia ich nie doinformowały. Wielka to strata, bo przecież mogliby się opowiedzieć za modernizacją nazwy tego kraju, aby dać mu bardziej nośny wydźwięk w brzmieniu "Polin", którą bez większego rezonansu upowszechnia PAD, a mogłoby tego dokonać referendum!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA