REKLAMA

Polacy są gotowi wybaczyć Wałęsie współpracę z SB

  • Autor: GP
  • 25 lutego 2016 10:38
Polacy są gotowi wybaczyć Wałęsie współpracę z SB 37 proc. badanych twierdzi, że Lech Wałęsa współpracował z SB (fot.:flickr.com/CC BY-ND 2.0)

• W autentyczność dokumentów gen. Kiszczaka wierzy 37 proc. badanych.
• Większość respondentów byłaby gotowa Wałęsie też wybaczyć wszelką współpracę.
• Badanie przeprowadzono na zlecenie Super Expressu.

Lech Wałęsa walczy z przeszłością. Od lat posądzany jest o współpracę z SB w czasach PRL-u. Stoczył szereg batalii sądowych w obronie swojego dobrego imienia. Konsekwentnie mówi i powtarza, że nie on był TW "Bolkiem" w latach 70-tych, że nie został złamany.

Z najnowszego sondażu, przeprowadzonego dla Super Expressu wynika, że Polacy są gotowi wybaczyć Wałęsie współpracę z SB w latach 70-tych, gdy nie był jeszcze ikoną ruchu antykomunistycznego.

Źródło: twitter.com

Abstrahując od autentyczności dokumentów 37 proc. badanych twierdzi, że Wałęsa współpracował z SB. Wśród większości badanych panuje też opinia, że są gotowi Wałęsie wybaczyć.

Sprawa nabrała nowego tempa wraz z kolejnymi dokumentami, które IPN upublicznił dokumenty zabezpieczone w domu gen. Czesława Kiszczaka.

W jego obronie stają osobistości świata polityki. Ostatnio prezydent Słupska i wieloletni działacz na rzecz tolerancji wobec mniejszości seksualnych Robert Biedroń zdecydował się bronić "legendy Solidarności."

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-02-25 19:35:57
    Tu niema nic do wybaczania. Zasługi szefa Solidarności i pierwszego prezydenta niepodległej Polski są nie do oszacowania i jakakolwiek mowa o wybaczaniu za istnienie komunistycznych akt była by upokarzająca.Nawet gdyby, to na szalę trzeba kłaść zasługi, a na drugiej ewentualne potknięcia. Okaże się, że hańba Polakom i wstyd tym bez jakichkoliek zasług, że te potknięcia wypominają.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA