REKLAMA

Polacy w kraju i za granicą nie chcą imigrantów zarobkowych w Europie

  • Autor: PulsHR.pl
  • 23 marca 2016 14:34
Polacy w kraju i za granicą nie chcą imigrantów zarobkowych w Europie Polacy są niechętni przyjmowaniu imigrantów. (fot.:youtube.com)

• Prawie połowa Polaków - mieszkających w Polsce i za granicą - uważa, że europejskie kraje nie powinny przyjmować żadnych imigrantów.
• Jedynie Polacy w Anglii w większości uważają, że należy imigrantów przyjmować - ale tylko tych zarobkowych.

43 proc. wszystkich respondentów uważa, że kraj, w którym pracują, nie powinien przyjmować żadnych imigrantów. Co ciekawe, zwolennicy tego poglądu – czy to mieszkający w jednorodnej narodowościowo Polsce, czy w państwach realnie zmagających się z niekontrolowanym napływem uchodźców (Niemcy i Holandia) – to podobnych rozmiarów grupy (około 47–48 proc.).

Dla odmiany, Polacy w Anglii są zdania, że Anglia powinna przyjmować imigrantów zarobkowych (tak odpowiedziało ponad 33 proc. vs. 31 proc. Polaków w Anglii, zdaniem których Anglia nie powinna już imigrantów przyjmować). Nasi rodacy, którzy już od wielu lat emigrują na Wyspy, odczuwają prawdopodobnie większe pokrewieństwo losów z imigrantami z innych państw.

Więcej danych na portalu PulsHR.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • wdzivny 2016-03-24 09:06:42
    Typowa polska mentalność. Skoro ja mam się lepiej, to dobrze, ale wara innym, bo na na kogo potem patrzeć z góry? A zwróć my uwagę, że to katolicy. Gdzie przykazanie: Kochaj bliźniego, jak siebie samego?
  • GIENEK1356 2016-03-24 08:53:02
    KLAMSTWEM JEST ZE CI LUDZIE PRZEBYWAJACY DO EUROPY PRZYJEZDZAJA W CELACH ZAROBKOWYCH I POPRAWY ZYCIA . -99% TYCH LUDZI TO MUZULMANIE I W CELUACH ZAROBKOWYCH I POPRAWY ZYCIA POWINNI WYJEZDZAC DO BOGATYCH KRAJOW MUZULMANSKICH TAKICH JAK KUWEIT-ARABIA-SAUDYISKA -BAHRAIM EMIRATY ARABSKIE -BO TO SA KRAJE MUZULMANSKIE -ALE TAMICH NIE WPUSZCZAJA BO GŁÓWNYM ZADANIEM TYCH LUDZI KTÓRYCH FINANSUJA TE KRAJE ARABSKIE JEST ISLAMIZACJA EUROPY A NIE BZDURY O CZYM PISZA I MOWIA IDIOCI Z EUROPY -TAKA JEST PRAWDA ALE (...) MULTIKULTI NIGDY TEGO NIE ZROZUMIEREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA