REKLAMA

Polacy wybrali rząd, który jest gotów powiedzieć jak UE zawodzi

  • Autor: PAP/GP
  • 16 maja 2016 09:43
Polacy wybrali rząd, który jest gotów powiedzieć jak UE zawodzi George Friedman jest znawcą polityki międzynarodowej. (fot.:wikipedia.org/CC BY 2.0)

• Unia Europejska zawodzi, a Polacy wybrali rząd, który jest gotów to powiedzieć - mówi ekspert ds. międzynarodowych George Friedman. Podkreśla też, że UE zignorowała polskie obawy wobec Rosji.
• - UE nie może wypowiadać się w imieniu wszystkich, bo wszyscy mówią różnymi językami - dodaje znawca.

- Unia Europejska zawodzi. Polacy wybrali rząd, który jest gotów to powiedzieć. (...) Unia Europejska nie może wypowiadać się w imieniu wszystkich, bo wszyscy mówią różnymi językami - mówi Friedman, założyciel Geopolitical Futures, a wcześniej think-tanku Stratfor.

Friedman ocenił też, że Unia Europejska zupełnie zignorowała polskie obawy wobec Rosji.

- A więc (polskie) społeczeństwo wybrało rząd, który jest bardzo szczery wobec faktu, że to jest Polska, Polska różni się od innych krajów i będzie działał w interesie Polski. A reszta Europy jest zaszokowana - dodał.

Czytaj: Krystalizuje się program mieszkaniowy rządu

- Ja uważam, że Europejczycy kochają demokrację zawsze kiedy wybierany jest rząd, który popiera Unię Europejską. Jeśli tak nie jest, jeśli istnieją pytania, wątpliwości, wtedy oczywiście narażasz się na niebezpieczeństwo złamania pewnych niepisanych europejskich norm. (...) To się zdarzyło na Węgrzech, teraz zdarzyło się w Polsce i zdarzy się w innych krajach, ponieważ niepowodzenie Unii Europejskiej przyniesie zmiany polityczne - zaznaczył Friedman.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • wdzivny 2016-05-19 23:33:56
    Ten Fridman kadzi Kaczyńskiemu. Faktem jest, że obecny rząd chętnie bierza, ale wcale nie solidaryzuje się z Europą, lecz z hierarchami kościoła katolickiego w Polsce, czyniąc z kraju zaścianek Europy. Polska młodzież nie czeka na wyniki tych działan, tylko masowo opuszcza Polskę!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA