REKLAMA

Policja: 117 wniosków do sądu po manifestacjach w Warszawie

  • Autor: PAP/JS
  • 16 sierpnia 2017 15:52
Policja: 117 wniosków do sądu po manifestacjach w Warszawie We wtorek (15 sierpnia) ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Blokowali go przeciwnicy m.in. z ruchu "Obywatele RP" (fot. Paweł T./twitter)

117 wniosków o ukaranie w związku z wykroczeniami skieruje do sądu policja po wtorkowych manifestacjach w Warszawie - poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji kom. Sylwester Marczak.

We wtorek (15 sierpnia) ulicami Warszawy przeszedł marsz zorganizowany przez Młodzież Wszechpolską w rocznicę Bitwy Warszawskiej 1920 roku. Blokowali go przeciwnicy m.in. z ruchu "Obywatele RP", którzy zebrali się w ulicy Nowy Świat.

Jak poinformowała w środę stołeczna policja, w marszu udział wzięło 220 osób, a w w kontrmanifestacji - 200. Nad bezpieczeństwem czuwało 550 policjantów.

Policjanci wylegitymowali 178 osób. Wobec 117 z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu. "Funkcjonariusze wystawili również pięć mandatów i doprowadzili dwie osoby na komendę w celu ustalenia tożsamości. Nie było zatrzymanych" - poinformował rzecznik KSP.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA