REKLAMA

Policjanci będą nosić kamery na mundurach: Jesienią rusza pilotaż

  • Autor: PAP/AT
  • 11 września 2017 11:19
Policjanci będą nosić kamery na mundurach: Jesienią rusza pilotaż Kamera na mundurze policjanta zdyscyplinuje służbę i będzie mogła stanowić dowód w sprawie (fot.policja.pl)

Jesienią ruszy pilotażowy program dotyczący patroli interwencyjnych i funkcjonariuszy ruchu drogowego. Policjanci będą testować kamery na mundurach.

Od jesieni część policjantów będzie testować kamery na mundurach - zapowiedział szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Jak mówił w publicznym Radiu Białystok, pilotażowy program będzie dotyczył patroli interwencyjnych i funkcjonariuszy ruchu drogowego.

Minister Błaszczak liczy, że program ruszy w listopadzie. Nie podał, jaka będzie skala pilotażu, dodał jedynie, że kamery na mundurach policjantów będą testowane również w województwie podlaskim.

Czytaj też: Policjant na służbie to nie obiekt do filmowania? MSWiA wyjaśnia

"To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, w obie strony" - mówił szef MSWiA.

Dodał, że kamera na mundurze to "obiektywne narzędzie, które po pierwsze zdyscyplinuje służbę, a po drugie będzie stanowiło dowód w sprawie, jeżeli ktoś będzie uważał, że został niesłusznie o coś posądzony".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA