REKLAMA

Policjanci, którzy wytropili Kajetana P., dostali nagrody

  • Autor: bad
  • 23 lutego 2016 14:14
Policjanci, którzy wytropili Kajetana P., dostali nagrody Szef MSWiA wręczył oficerom operacyjnym nagrody finansowe. (fot. twitter/MSWiA)

• Minister Mariusz Błaszczak wyraził wdzięczność funkcjonariuszom, którzy wytropili i doprowadzili do zatrzymania Kajetana P. na Malcie.  
• W zatrzymaniu brali udział policjanci z grupy pościgowej z Poznania oraz z Centralnego Biura Śledczego Policji.
• Poznański Zespół Poszukiwań Celowych, zwany "łowcami głów", działa już od 15 lat.

- Składam Panom gratulacje i podziękowania. To wielki sukces, to jest też dowód na to, że polska policja jest profesjonalną służbą. Możemy być dumni, że panowie tak wzorowo wykonują swoje obowiązki  – powiedział minister Błaszczak podczas spotkania. Szef MSWiA wręczył oficerom operacyjnym nagrody finansowe.

Dodatkowo za nadzór i koordynację działań, które doprowadziły do zatrzymania Kajetana P., przedterminowy awans na stopień inspektora otrzymał zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu Piotr Mąka.

W zatrzymaniu Kajetana P. brali udział policjanci z grupy pościgowej z Poznania oraz z Centralnego Biura Śledczego Policji, a także maltańscy funkcjonariusze. Polscy policjanci śledzili drogę ucieczki, która wiodła przez Niemcy do Włoch, a następnie promem na Maltę. 27-letni Kajetan P. jest podejrzewany o zabójstwo młodej kobiety na początku lutego w Warszawie. W jednym z mieszkań wezwani do pożaru strażacy znaleźli w nadpalonym worku zwłoki młodej kobiety. 

Poznański Zespół Poszukiwań Celowych, zwany "łowcami głów", działa już od 15 lat. Zespół składa się z policjantów mających za sobą wieloletnią służbę w Policji oraz bogate doświadczenie, głównie w wydziałach operacyjnych i kryminalnych. Specjalizują się w poszukiwaniach m.in. podejrzanych o zabójstwa czy udział w zorganizowanych grupach przestępczych. Podczas swojej wieloletniejdziałalności zatrzymali ponad 500 osób, w tym kilkudziesięciu zabójców. Tylko w zeszłym roku ustalili i zatrzymali 46 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości.

Wydział tzw. „łowców cieni” powstał w 2011 roku. Obecnie znajduje się w strukturze Zarządu III CBŚP. W ciągu 4 lat policjanci tego wydziału zatrzymali ponad 200 poszukiwanych, w tym 86 poza granicami kraju. Osoby poszukiwane przez łowców to liderzy zorganizowanych grup przestępczych, członkowie tych grup, jak również osoby poszukiwane za najcięższego kalibru przestępstwa: zabójstwa, gwałty, rozboje.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • J. 2016-02-23 15:58:22
    wybaczcie, nie rozumiem. Czyli za (każde) NIEwytropienie "tylko" pensja?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA