REKLAMA

Policjanci, urzędnicy i nauczyciele bez godnych emerytur?

  • Autor: PAP/JS
  • 17 sierpnia 2016 07:36
Policjanci, urzędnicy i nauczyciele bez godnych emerytur? Automatyczne oszczędzanie w III filarze emerytalnym ma dotyczyć wyłącznie pracujących w sektorze prywatnym. Nie obejmie więc np. urzędników, nauczycieli czy policjantów (Fot. Fotolia)

• Wicepremier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że tylko radykalna reforma systemu emerytalnego zapewni Polakom spokojną starość.
• Tyle, że przedstawiony przez niego program nie obejmie ponad 1/3 zatrudnionych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna"

Automatyczne oszczędzanie w III filarze emerytalnym ma dotyczyć wyłącznie pracujących w sektorze prywatnym. Nie obejmie więc np. urzędników, nauczycieli czy policjantów.

Dlaczego? Powód jest prozaiczny.Plan Morawieckiego przewiduje, że część środków na emerytury będzie pochodziła od pracodawców. A w budżecie nie ma ekstra pieniędzy na to, by wsparcia na przyszłość swoim pracownikom udzieliło państwo.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • emerycki 2016-08-17 13:02:19
    Za to krociowe emerytury będą mieli rządzący, ministrowie, posłowie, senatorowie, no i oczywiście niektórzy "wybrani" przez bogate partie polityczne, jak np. banksterzy z "nowoczesnej".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA