REKLAMA

Policyjne pojazdy jako taksówki urzędników? Nieudana prowokacja

 • Autor: pap/em
 • 12 stycznia 2017 14:53
Policyjne pojazdy jako taksówki urzędników? Nieudana prowokacja Informowanie policji o niezaistniałych zdarzeniach może mieć tragiczne konsekwencje (fot.: twitter/Policja Lubin)

Informowanie policji o wydarzeniach, które nie miały miejsca może mieć tragiczne konsekwencje - przypomina rzecznik policji po prowokacji dziennikarskiej jednej z ogólnopolskich stacji telewizyjnych; zapowiada, że sprawa trafi do sądu.

Rzecznik Komendanta Głównego Policji mł. insp. Mariusz Ciarka poinformował w komunikacie, że w kilku miejscach kraju do dyżurnych policji dzwoniła kobieta podając się za urzędniczkę gabinetu jednego z wiceszefów MSWiA. Twierdziła, że zepsuł jej się samochód i oczekiwała podwiezienia jej służbowym pojazdem do hotelu lub warsztatu. Po sprawdzeniu okazała się ona dziennikarką jednej z ogólnokrajowych TV. Przyznała, że sytuacja została zaaranżowana, by sprawdzić, czy policyjne pojazdy służą urzędnikom za taksówki i czy są na każde zawołanie.

"Informowanie policji o niezaistniałych zdarzeniach może mieć tragiczne konsekwencje. Policjanci bowiem zamiast jechać do interwencji, gdzie ktoś może potrzebować pomocy, w tym czasie angażowani są do wykonywania innych czynności, a dyżurny jednostki zamiast zarządzać podległymi mu służbami pochłonięty jest wydarzeniem, które nie ma miejsca" - podkreślił Ciarka.

Jak dodał, policjanci zostali wprowadzeni w błąd, a zachowanie kobiety wywołało niepotrzebne działania funkcjonariuszy, w związku z tym sprawa została skierowana na drogę sądową.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Ewelina 2017-01-18 02:15:16
  Takie bezczelne zachowania - prowokacje powinny być surowo karane aby więcej nie miały miejsca !!! Do czego można się posunąć - to się w głowie nie mieści !
 • Zeghar 2017-01-12 15:26:00
  Obstawiam TVN, w końcu to nie pierwsza prowokacja, która im nie wyszła.
 • rotring 2017-01-12 15:05:58
  I prawidłowo. Polski nie stać na zabawy pseudo-dziennikarzyny.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA