REKLAMA

Policyjni związkowcy chcą rozmów z premier Beatą Szydło

 • Autor: PAP/JS
 • 28 marca 2017 19:32
Policyjni związkowcy chcą rozmów z premier Beatą Szydło Policyjni związkowcy proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc. (fot.: twitter/Policja Lubin)

Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Policjantów podjął uchwałę, w której "żąda niezwłocznego uchwalenia" rządowego projektu ustawy, która przywracałaby im pełnopłatne zwolnienia lekarskie.

• W 2014 r. weszły w życie przepisy, zgodnie z którymi funkcjonariusz przebywający na zwolnieniu lekarskim otrzymuje 80 proc. uposażenia zamiast wcześniejszych 100 proc.

• Ustawa objęła funkcjonariuszy podległych MSWiA.

• Związkowcy chcą w sprawie zwolnień lekarskich spotkania z premier Beatą Szydło.

Policyjni związkowcy proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc.

"W przypadku niespełnienia tego żądania (spotkania z szefową rządu - red) Zarząd Główny NSZZ Policjantów podejmie akcję protestacyjną" - podkreślono w uchwale NSZZ Policjantów.

"Nie myślimy o strajku, czekamy na spotkanie z panią premier. Po efektach tego spotkania zdecydujemy o ewentualnej formie okazania naszego niezadowolenia" - powiedział we wtorek PAP przewodniczący zarządu głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski. Dodał, że zgodnie z przepisami policjanci nie mogą strajkować.

W uchwale zarząd główny NSZZ Policjantów postanowił zwrócić się do premier z "żądaniami niezwłocznego uchwalenia" projektu zmieniającego ustawę o policji, liberalizującego przepisy dotyczące nieobecności funkcjonariuszy na służbie z powodu choroby. Proponują, aby zwolnienie lekarskie (do 30 dni) było płatne w 100, a nie tak jak teraz - 80 proc.

Więcej tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj (2 komentarzy)

 • Chory na mózg 2017-03-29 13:35:40
  Proponuję żeby na zwolnieniu dostawać podwójną wypłatę :-). To jakiś nonsens. Oczywistym jest że za dni nieprzepracowane, nawet bez winy pracownika, nie powinna należeć się pełna stawka. Z wyjątkiem urlopu oczywiście. W przeciwnym wypadku po prostu będzie się "opłacało" chorować.
 • Terra 2017-03-29 13:15:12
  Na pewno związkowcy pomogą... (sarkazm). Przypomnijcie sobie zarzekanie się p. Dudy, że za nic nie ustąpi w kwestii wieku 55 lat przy nowelizacji ustawy emerutalnej. I co?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA