REKLAMA

Politycy będą spowiadać się w banku

  • Autor: PAP/AT
  • 08 sierpnia 2017 07:45
Politycy będą spowiadać się w banku Bank może odmówić otwarcia konta politykowi (fot.prezydent.pl/Eliza Radzikowska-Białobrzewska)

Posłowie, ministrowie i ich rodziny będą musieli spowiadać się w banku, skąd mają pieniądze. Bank może im odmówić otwarcia konta.

Klientów banku z grubsza można podzielić na tych w krawatach i bez krawatów. Wkrótce może pojawić się jeszcze jedna kategoria: polityk - pisze "Puls Biznesu". Gazeta dodaje, że teoretycznie ta kategoria istnieje już dzisiaj, ale obejmuje tylko zagranicznych klientów parających się polityką.

Jak tłumaczy "Puls Biznesu", gdyby kanclerz Niemiec Angela Merkel chciała założyć w PKO Banku Polskim konto bez granic, zostałaby zapytana, czy nie jest przypadkiem PEP (politically exposed person), czyli np. głową obcego państwa. Twierdząca odpowiedź mogłaby pozostawić pod znakiem zapytania otwarcie rachunku, gdyż bank miałby prawo odrzucić wniosek. Ivanka Trump, wnioskując o mKonto, też musiałaby odpowiedzieć, czy jest PEP, a jako córka prezydenta USA oczywiście jest. To samo dotyczy Jareda i Melanii - wymienia gazeta.

Prezydent Andrzej Duda może natomiast wziąć kredyt w Krakowskim Banku Spółdzielczym, a premier Beata Szydło wystąpić o debet w eurokoncie w Pekao, pokazując tylko dowód. Są PEP, ale krajowymi, a to doradcy bankowego nie interesuje - pisze "Puls Biznesu"

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Pisuarowa Heca 2017-08-08 09:30:30
    Jakaś głupota. Nikt lewej kasy nie będzie trzymał w polskim oddziale banku ale na Kajmanach, Wyspie Man lub Wyspach Dziewiczych. Z pewnością też ani Angela Merkel ani Ivanka Trump nie pałają żądzą ulokowania u nas oszczędności. Po co ta heca?REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA