REKLAMA

Politycy PO krytykują ministra Jurgiela za zamieszanie w stadninie Janów Podlaski

 • Autor: GP
 • 05 kwietnia 2016 13:09
Politycy PO krytykują ministra Jurgiela za zamieszanie w stadninie Janów Podlaski Michał Szczerba zarzucił ministrowi rolnictwa poważne błędy w doborze kadry w nowym zarządzie stadniny. (fot.:Piotr Drabik/wikipedia.org/CC BY 2.0)

• Politycy PO we wtorek (5 kwietnia) oskarżają ministra rolnictwa o złe decyzje personalne dotyczące stadniny koni w Janowie Podlaskim.
• W ocenie polityków opozycji tylko powrót do poprzedniego zarządu gwarantuje dobre funkcjonowanie ośrodka.

Politycy PO: Joanna Kluzik-RostkowskaMichał Szczerba w wtorek (4 kwietnia) oskarżyli ministra rolnictwa  Krzysztofa Jurgiela w czasie konferencji prasowej o poważne błędy w doborze osób, które zarządzały hodowlą koni w Janowie Podlaskim.

- Polskie konie radziły sobie świetnie przed zmianą władz stadniny. Niech minister Jurgiel żadnej rady nie tworzy - apelowała do polityka PiS była minister edukacji, nawiązując do propozycji ministra, który chce powołania ciała odpowiedzialnego za hodowlę koni w państwowych stadninach.

- Najlepszym rozwiązaniem dla stadniny w Janowie będzie powrót do przeszłości, czyli powrót prezesa Marka Treli - konkludowała polityk PO.

Przeczytaj: Konie w Janowie Podlaskim mogły zostać otrute

Do sprawy w czasie trwania konferencji dodał kilka zdań drugi z obecnych polityków PO, Michał Szczerba. Mówił: Marka stadniny w Janowie Podlaskim została zrujnowana przez fatalne, nieodpowiedzialne decyzje personalne ministra. Wolał działacza Solidarnej Polski niż kompetentne władze. Efektem jest, że po 6 tygodniach minister sam chce odwołać nowego prezesa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Marek Skomorowski 2016-04-06 08:50:27
  W związku ze zmianą Zarządu renomowanej stadniny koni w Janowie Podlaskim w lutym 2016roku,wytyczne były z góry celem jak najszybszego obniżenia prestiżu stadniny, nie jestem zwolennikiem katowania zwierząt jak to miało miejcie poprzez ich trucie, gdyż cele polityczne stały się nadrzędną nad dobrem chorych obecnie zwierząt. W mojej ocenie należy się zwrócić o pomoc do Komisji Europejskiej może Dyrektywa Rady 98/58/WE z dnia 20 lipca 1998 r. dotycząca ochrony zwierząt, przy obecnym układzie politycznym w kraju nic nie wskóracie, widzicie co zrobili z Trybunałem Konstytucyjnym.
 • tylko_koni_żal 2016-04-06 02:59:56
  Do Marek.S: Nazwisko ma dobre, może się przyjmie. Byleby tylko nie zabrał stamtąd żyrandola.
 • Marek.S 2016-04-05 14:08:12
  Podstawiony na szefa stadniny w Janowie Podlaskim Marek Skomorowski drugi, nie ten co ujawnił największą w historii powojennej polski aferę gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych na"B"budowlane w obrębach gmin, również jest z Solidarnej Polski? -Zbigniew Ziobro Prokurator Generalny i Minister Sprawiedliwości taki numer wywalił? Nic mi nie było na ten temat wiadome!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA