REKLAMA

"Polityczne patrzenie na asesorów to skrajna niesprawiedliwość"

  • Autor: aw/PAP
  • 04 listopada 2017 15:37
"Polityczne patrzenie na asesorów to skrajna niesprawiedliwość" Asesorom przysługują indywidualne odwołania do Sądu Najwyższego (fot.pixabay)

- Nie widzę żadnych merytorycznych powodów, dla których KRS miałby odrzucić dwieście kilkadziesiąt kandydatur osób bardzo dobrze przygotowanych - podkreślił wicepremier minister nauki Jarosław Gowin pytany w sobotę (4 listopada) o decyzję KRS ws. asesorów.

"To są osoby, które najpierw przez pięć lat studiowały prawo na najlepszych polskich uniwersytetach; studiowały za rządów PO-PSL. Zdały bardzo trudny egzamin do Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury. Kończyły ja za czasów koalicji PO-PSL. Polityczne patrzenie na tych ludzi to jest to jest skrajna niesprawiedliwość. Mam nadzieję, że SN skoryguje decyzję KRSu" - powiedział Jarosław Gowin.

W poniedziałek KRS postanowiła zgłosić sprzeciw wobec 265 asesorów, którzy we wrześniu br. odebrali akty mianowania od ministra sprawiedliwości na czas nieokreślony. Rada uzasadniła swą decyzję brakami formalnymi - m.in. brakiem aktualnych zaświadczeń lekarskich i psychologicznych.

W ocenie asesorów, przewodniczący KRS powinien był wezwać danego kandydata do uzupełnienia braku, co nie nastąpiło. Asesorom przysługują indywidualne odwołania do Sądu Najwyższego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA