REKLAMA

Polityk PO zwraca uwagę na spadające sondaże Nowoczesnej

  • Autor: GP
  • 18 sierpnia 2016 12:01
Polityk PO zwraca uwagę na spadające sondaże Nowoczesnej Marcin Kierwiński cieszy się z powrotu europosła Jarosława Wałęsy do szeregów PO. (fot.:youtube.com)

• Marcin Kierwiński przestrzega Nowoczesną przed nadmierną konfrontacją z PO.
• Polityk podkreśla, że takie działanie osłabia partię, co widać w letnich sondażach poparcia.
• Cieszy go też powrót do szeregów Platformy europosła Jarosława Wałęsy.

W czwartek (18 sierpnia) polityk PO, Marcin Kierwiński mówił w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" o sytuacji opozycji. W ocenie polityka formacji Grzegorza Schetyny pozycja PO się umacnia, a winne są temu zaniedbania Nowoczesnej.

- Nowoczesnej spadają sondaże - mówi Kierwiński. - Te ostatnie miesiące nie są łaskawe. Ryszard Petru widział się już przyszłym premierem, liderem wielkiego ruchu zjednoczonej opozycji. Okazuje się, że te wyobrażenia zderzyły się z rzeczywistością, sondaże dla Nowoczesnej są coraz gorsze. W tej partii jest niestety takie myślenie, że to, co może podratować sondaże, to atakowanie Platformy, żywienie się Platformą. To złe myślenie, bo PO i Nowoczesna w sprawach fundamentalnych powinny współpracować.

W lipcowych sondażach ośrodków badania opinii publicznej Nowoczesna balansuje w okolicach 20 punktów procentowych. Jej najlepszy wynik to 21 proc. w badaniu IBRIS z 4 lipca, a najsłabszy to 15 proc. w ankiecie poparcia instytutu Pollster.

Zobacz najnowsze sondaże poparcie dla partii politycznych

Kierwiński przewiduje, że PO będzie w najbliższych miesiącach zyskiwać jako kluczową część bloku oponującego wobec polityki Prawa i Sprawiedliwości.

W rozmowie pojawił się też krótko temat Jarosława Wałęsy. Syn byłego prezydenta, który w czerwcu tego roku zawiesił swoje członkostwo w partii zdecydował się powrócić na łono partii. Jarosław Wałęsa jest europosłem PO, a był w VI kadencji Sejmu posłem z ramienia ówczesnej rządzącej formacji.

- Taką informację otrzymaliśmy od Sławomira Neumanna, że Jarosław Wałęsa odwiesił swoje członkostwo. Odwiesił zawieszenie. Cieszę się, bo Wałęsa jest potrzebny Platformie - powiedział poseł PO.

Zainteresowanie tematyką polityczną zawsze latem spada. W badaniach publikacji medialnych poświęconych właśnie tematyce politycznej Nowoczesna najbardziej straciła. Press Serwis w swoich analizach letnich podkreślił, że łącznie liczba publikacji w lipcu na temat ugrupowań zmniejszyła się o 7 proc., a wahania wyników poszczególnych partii były znaczące. Najbardziej spadło zainteresowanie Nowoczesną. Liczba publikacji na temat ugrupowania Ryszarda Petru zmniejszyła się o 41 proc. Wzrost popularności w mediach dotyczył w lipcu tylko dwóch stowarzyszeń – Prawa i Sprawiedliwości oraz Kukiz’15.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA