REKLAMA

Polityka senioralna według PO. Darmowe szczepienia, lepsza opieka geriatryczna, emerytura bez podatku

 • Autor: PAP/KDS
 • 12 lutego 2018 14:02
Polityka senioralna według PO. Darmowe szczepienia, lepsza opieka geriatryczna, emerytura bez podatku PO przedstawiła założenia polityki senioralnej. (fot.pixabay.com)

Darmowe szczepienia przeciwko grypie, rozszerzenie opieki geriatrycznej, zwolnienia emerytur z podatków oraz projekty społecznej aktywizacji ludzi starszych, to niektóre z założeń polityki senioralnej, które w poniedziałek (12.02) we Wrocławiu przedstawiła Platforma Obywatelska.

Posłanka PO Marzena Okła-Drewnowicz, ogólnopolska koordynator projektu #PolskaSeniora, podkreśliła, że założenia programu dla seniorów opracowane przez PO zostaną poddane szerokim konsultacjom społecznym. Konsultacje takie odbyły się w poniedziałek we Wrocławiu; kolejne mają odbyć się na Opolszczyźnie.

- PO jest pierwszą partią, która w ogóle stworzyła politykę senioralną w Polsce - powiedziała posłanka. Jak dodała senioralny program PO został podzielony na trzy filary: zdrowe życie, aktywne życie i godne życie.

Odpowiedzialna za obszar nazwany "zdrowe życie" posłanka PO prof. Alicja Chybicka podkreśliła, że jej partia chce wprowadzić dla seniorów darmowe szczepienia przeciwko grypie. - Być może będą to również inne darmowe szczepienia, ponieważ starszych ludzi nie stać na realizację żadnego kalendarza szczepień - powiedziała Chybicka.

fot. Twitter/Platforma Obywtaleska

Pogram senioralny tworzony przez PO zakłada rozszerzenie opieki geriatrycznej. - Dziś dramatycznie brakuje oddziałów geriatrycznych oraz samych geriatrów. Chcemy też stworzyć talony dla seniorów na najbardziej potrzebne leki - mówiła Chybicka. Jak dodała, konieczne są także coroczne badania profilaktyczne dla ludzi po 60. roku życia.

W ramach filaru nazwanego "godne życie", PO chce m.in. zwolnić emerytury z podatku. - Chcemy tworzyć zachęty dla ludzi starszych by zostali na rynku pracy, ponieważ wciąż wówczas będą aktywni. Chcemy, by te środki, które zarabiają emeryci był zwolnione z dodatkowych kosztów - mówiła posłanka PO Joanna Augustynowska.

Z kolei w ramach filaru "aktywne życie", PO planuje m.in. organizację programów, których celem ma być aktywizacja społeczno-kulturalna seniorów. - Chcemy stworzyć budżety obywatelskie dla seniorów; bony aktywizacyjne, dzięki którym starsi ludzie będą mogli uczestniczyć w życiu społecznych i kulturalnym - powiedziała posłanka PO Aldona Młyńczak. PO chce również stworzyć ogólnopolską kartę seniora oraz biura pomocy prawnej dla ludzi starszych w każdym powiecie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (4 komentarzy)

 • Anna KLZ 2018-02-12 21:49:49
  Darmowe szczepienia przeciwko grypie, rozszerzenie opieki geriatrycznej, zwolnienia emerytur z podatków[....]. a) zdrowa i w dostępnej cenie żywność; b) zapobiegać - cykliczne co 10 lat badania skryningowe, czas pracy 6 godzinny a nie 10 czy 12, by nie zabierano do domu pracy itp.. c) zwolnienia emerytur z podatków.. jeśli jestem w błędzie uprzejmie proszę o artykuł wyjaśniający proces opodatkowania od momentu wynagrodzenia brutto do opodatkowania emerytury.
 • stary polak 2018-02-12 17:25:06
  Mam 86 lat na tych wstrętnych hipokrytów nie mogę patrzeć.Tak rażą ich te nagrody ministrów ,a jak rządzili to kradli na potęgę
 • ehhh 2018-02-12 17:01:45
  Hmm ciekawe dlaczego przez 8 lat nawet im po głowie takie coś nie chodziło...
 • mzakrzewski 2018-02-12 15:44:03
  Tworzyli już jeden program senioralny. Po 10 stronach wiadomo było, kto ma na tym zarobić. Sprowadzał się on do aktywizacji seniorów aktywnych i troskę o tych, którzy mogli włożyć właściwą kartkę wyborczą.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA