REKLAMA

Polscy uczniowie poznają NATO

  • Autor: bad/PAP
  • 05 maja 2016 19:53
Polscy uczniowie poznają NATO MSZ chce upowszechnić wiedzę o NATO wśród uczniów. fot. Adam Roik

W związku ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie MSZ, MEN oraz Kancelaria Prezydenta RP przygotowały wspólną inicjatywę edukacyjną polegającą na organizacji w szkołach gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w Polsce lekcji poświęconych NATO oraz członkostwu Polski w strukturach Sojuszu.

Jak wyjaśnia MSZ celem inicjatywy jest upowszechnienie wiedzy na temat funkcjonowania Sojuszu Północnoatlantyckiego, a także jego roli we wzmacnianiu bezpieczeństwa międzynarodowego i Polski.

Narzędziami realizacji lekcji o NATO są: pakiet scenariuszy lekcji oraz specjalna publikacja pt. "Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego" napisana przede wszystkim z myślą o młodszych czytelnikach, którzy chcą pozyskać wiedzę m.in. na temat historii Sojuszu Północnoatlantyckiego, jego ewolucji oraz miejsca Polski.

Więcej informacji na temat inicjatywy, w tym pakiet scenariuszy zajęć z wiedzy o społeczeństwie i geografii oraz publikacja dostępne są na stronach MSZ.

Ministerstwo zachęca do przeprowadzania lekcji we wszystkich szkołach w całej Polsce oraz nadsyłania relacji z zajęć w formie video/fotorelacji, wpisu na blogu, pracy podsumowującej lekcje etc. Najciekawsze relacje zostaną nagrodzone.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA