REKLAMA

Polscy wojskowi oddawali krew. Jeden z nich oddał już 150 litrów

  • Autor: GP
  • 18 sierpnia 2016 12:56
Polscy wojskowi oddawali krew. Jeden z nich oddał już 150 litrów Polscy żołnierze w czasie honorowej zbiórki krwii. (fot.:kpt. Jacek Bednarz, por. Błażej Łukaszewski,twitter.com/DGeneralneRSZ)

• W ramach obchodów Święta Wojska Polskiego w Szczecinie zbierano krew od żołnierzy.
• Sto pięćdziesiąty litr krwi w karierze honorowego dawcy oddał st. chorąży Jacek Schmidt.
• Oddający krew od 1988 r. wojskowy zachęca do tego wszystkich.

Ministerstwo Obrony Narodowej (MON), po intensywnych obchodach Święta Wojska Polskiego, przytacza na swoich stronach internetowych jak wojsko zbierało krew w ten ważny dla żołnierzy dzień. 12 i 16 sierpnia żołnierze oddawali krew w Szczecinie, a prezes Wojskowego Klubu HDK PCK w Szczecinie st. chorąży Jacek Schmidt ustanowił rekord oddając sto pięćdziesiąty litr swojej krwi. Oddaje on krew już prawie 30 lat.

- Honorowo krew oddaję od lutego 1988 roku. Pragnę wszystkich zachęcić do brania udziału w akcjach krwiodawstwa, ponieważ każdy z nas może znaleźć się w sytuacji, kiedy nagle będzie potrzebował krwi - mówił potem st. chorąży Schmidt.

Akcja w Szczecinie zakończyła się zebraniem blisko 100 litrów krwi, którą oddało 300 ochotników.

- Wojskowy Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie organizuje wiele grupowych akcji poboru krwi w jednostkach wojskowych, takich jak „Artyleryjska kropla krwi” w Choszcznie czy „Żołnierski dar krwi” w Szczecinie - relacjonował MON działanie przy jednostkach wojskowych w Szczecinie organizacji wojskowej.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • HDK 2016-08-18 22:40:38
    W jaki sposób oddał 150 litrów od 1988 przyjmując, że średnio oddac można 6 razy w ciągu roku po 450 ml to pierwsze oddanie honorowe krwi musiało u Pana chor. nastapić w 1960 gdzieś jest przekłamanie i prosze o sprostowanie
  • szok 2016-08-18 14:01:18
    100 litrów krwi oddało 300 ochotników w tym jedne 150, to dopiero twardziel...REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA