REKLAMA

Polska będzie musiała przyjąć uchodźców? Unia Europejska postawi ultimatum

 • Autor: PAP/AT
 • 04 kwietnia 2017 13:18
Polska będzie musiała przyjąć uchodźców? Unia Europejska postawi ultimatum Polska i Węgry dotychczas odrzucały wezwania ze strony Komisji Europejskiej do okazania solidarności z krajami południowej Europy, które w największym stopniu były obciążone napływem uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu. (fot.pixabay.com)

Polska i Węgry otrzymają ultimatum w sprawie przyjęcia uchodźców. W przypadku odmowy będzie kara - poinformował brytyjski dziennik "The Times", powołując się na źródła w Unii Europejskiej.

• Polska i Węgry otrzymają ultimatum w sprawie przyjęcia uchodźców.

• Według dziennika "The Times" Polskę i Węgry mogą w przypadku odmowy spotkać konsekwencje finansowe.

• Jak donosi "The Times" zaledwie 16 tys. ze 160 tys. uchodźców zostało relokowanych w systemie kwot.

"Times" przypomniał, że Polska i Węgry dotychczas odrzucały wezwania ze strony Komisji Europejskiej do okazania solidarności z krajami południowej Europy, które w największym stopniu były obciążone napływem uchodźców z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

"Reszta Unii Europejskiej planuje jeszcze tej jesieni, u szczytu negocjacji w sprawie Brexitu, wymusić jedność na tych dwóch eurosceptycznych krajach rządzonych przez populistyczne i nacjonalistyczne rządy" - napisał korespondent gazety w Brukseli, Bruno Waterfield.

Dziennikarz cytuje anonimowego dyplomatę jednego z krajów założycielskich UE, który miał powiedzieć, że rządy w Warszawie i Budapeszcie "będą musiały wybrać: czy są w europejskim systemie, czy nie?". "Nie można szantażować Unii Europejskiej, nasza jedność ma swoją cenę" - dodał.

Czytaj też: Szydło: Polska nie zgodzi się na szantaż ws. uchodźców

Rozmówca gazety jest przekonany, że spodziewany wkrótce wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE dotyczący zgodności z prawem kwot uchodźczych poprze stanowisko większości państw członkowskich.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (5 komentarzy)

 • Jacenty123 2017-04-06 02:54:22
  UE chce z Polaków zrobić bandytów, bo przecież nie pozwolimy na szwędanie się uchodźców po naszych ulicach.
 • wszyscywszystkowiedzą 2017-04-05 11:58:46
  Niemcy zmuszą Polaków do przyjęcia pseudo uchodźców - czytaj: NA-CHODŹCÓW oraz zbudowania tak zwanych obozów pobytowych a następnie oskarżą Nas o zbudowanie "obozów śmierci". Będą tak nękać, jak Tusk działał w białych rękawiczkach a jeszcze głosił hasła o "poprawności politycznej". Później wprowadził Polskę w ślepe uliczki a sam, jak szczur, uciekł do Brukseli mimo, że wcześniej twierdził, jak jeszcze "wiele ma do zrobienia". Kasa kasą ale jest jeszcze "befel". A befel, to befel. No i zostawił Polakom "ciepłą wodę w kranie" oraz Schetynę i Petru, jako "totalną opozycję" przeciwko Kaczyńskiemu i Całej Polsce. Taka jest twarz "platformy obywatelskiej. Oni nie chcą dobra dla Polaków tylko dla siebie.
 • Iza 2017-04-04 19:51:46
  Mam jedno pytanie- gdzie maja zamieszkac ci uciekinierzy? Mieszkan socjalnych w Polsce nie ma, a na dzialkach wszystko zajete przez bezdomnych Polakow. Czy Niemcy znowu proponuja budowe obozow? Moje drugie pytanie: czy jako nowi mieszkancy Polski beda mogli pracowac w calej Unii, bo w Polsce mlodzi ludzie zmuszeni sa emigrowac za praca? Jezeli tak, to po co ten caly teatr?
 • Sk 2017-04-04 19:18:46
  Ale czy uciekinierzy z Ukrainy nie wchodzą do tej listy do podziału?
 • Sk 2017-04-04 19:10:07
  Jak ma to działać? Niemcy wybiorą kogo zechcą - z tych zaproszonych- a zbędnych lub podejrzanych ,,sprezentują" Polsce i Węgrom? Cóż za nieodpowiedzialność i działania przeciwko wolnościom człowieka, ale chyba trzeba było tak zrobić aby wprowadzić totalną inwigilację społeczeństw i uzupełnić braki ludzi w koncernach niemieckich:-(REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA