REKLAMA

Polska i Rosja podpisały porozumienie ws. samochodowych przewozów towarowych

  • Autor: PAP/JS
  • 09 listopada 2016 18:00
Polska i Rosja podpisały porozumienie ws. samochodowych przewozów towarowych Rozmowom przewodniczyli wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł, którzy nadzorują sprawę przewozów drogowych. (Jerzy Szmit, fot.mib.gov.pl)

• Polska i Federacja Rosyjska podpisały porozumienie w sprawie zezwoleń transportowych na samochodowe przewozy towarowe w 2017 . – podał wiceminister infrastruktury Jerzy Szmit.
• Polska otrzymała 190 tys. zezwoleń na przewozy, w tym 48 tys. na przewozy z - i do krajów trzecich.

Porozumienie podpisano podczas posiedzenia polsko-rosyjskiej komisji mieszanej ds. międzynarodowych przewozów drogowych, które odbyło się w środę w Krakowie. Rozmowom przewodniczyli wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit i wiceminister transportu Federacji Rosyjskiej Nikołaj Asauł, którzy nadzorują sprawę przewozów drogowych.

"Podpisujemy porozumienie, które w przyszłym roku ma zapewnić stabilizację w przewozach pomiędzy Polską a Federacją Rosyjską. To były trudne rozmowy, w których staraliśmy się uwzględnić stanowisko obu stron, tak aby zarówno przewoźnicy z Polski jak i Rosji mieli zapewnione warunki spokojnej, w pełni komfortowej pracy jeśli chodzi o liczbę zezwoleń. Myślę, że to co na dzisiaj mogliśmy uzgodnić, to się udało" - zaznaczył Szmit.

Rosyjski wiceminister podkreślił, że dzięki skutecznym i bardzo sprawnym negocjacjom, w ciągu doby udało się doprowadzić do podjęcia decyzji, że do dnia 20 grudnia nastąpi wymiana formularzami na przyszły rok. Zdecydowano też, iż zezwolenia wydane w tym roku będą ważne do 31 stycznia 2017 r. "Oznacza to, że przewozy drogowe będą realizowane bez przerw i przeszkód" - zapewnił Asauł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA