REKLAMA

Polska Razem ma coś więcej niż władze statutowe

  • Autor: aw/PAP
  • 04 listopada 2017 08:33
Polska Razem ma coś więcej niż władze statutowe

Oprócz statutowych władz partii, Polska Razem powoła stałe ciała doradcze, rady - powiedziała wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Jedną z takich rad, będzie rada gospodarcza, której członkami będą przedsiębiorcy małych i średnich firm - dodała.

Wiceminister rozwoju w TVP 3 Opole poinformowała, że struktura partii ulegnie modyfikacji, powołane zostaną stałe ciała doradcze, rady "oprócz statutowych władz nowej partii będziemy mieć również stałe - jako ciała doradcze- rady".

Jak podkreśliła, partia swoją uwagę ma skupić na samorządach, bo "z nim współpracujemy bardzo intensywnie i nasza nowa formacja będzie tą, która będzie miała bardzo silną samorządową nogę".

Dodała, że wszyscy członkowie partii są związani z samorządem "ten samorząd jest nam szczególnie bliski, ponieważ obchodzi swoją rocznicę. To też jest czas podsumowania, i czas pewnych zmian. Chcemy te zmiany również współtworzyć i proponować" - stwierdza.

"Wnosimy do obozu zjednoczonej prawicy ducha wolności, ducha przedsiębiorczości i ducha innowacyjności, a zatem rada gospodarcza" - zapowiedziała wiceminister.

W skład rady gospodarczej mają wejść przedstawiciele małych i średnich firm "nie znajdziemy nazwisk z pierwszych stron gazet, ale znajdziemy tam polskich małych i średnich przedsiębiorców". Jak oceniła, są to przede wszystkim bohaterowie lokalni "z Opolszczyzny, spod Wałbrzycha, spod Nysy".

Dodała, że taka decyzja motywowana była tym, że "ciężką pracą - już przekazywanych kolejnym pokoleniom - budują wartość polskiej gospodarki".

W sobotę (4 listopada) na PGE Narodowym w Warszawie odbędzie się Kongres Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Początek obrad zaplanowano na godz. 12.30.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA