REKLAMA

Polski rząd przeznaczył już na uchodźców ponad 100 mln zł

  • Autor: PAP/AT
  • 12 kwietnia 2017 10:22
Polski rząd przeznaczył już na uchodźców ponad 100 mln zł Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków. Bo potem będziemy płakać nad rozlanym mlekiem - powiedziała szefowa kancelarii premiera (Beata Kempa, fot.facebook.com/beatakempapl)

Polska przeznacza gigantyczne kwoty na pomoc dla uchodźców - powiedziała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa.

• Polski rząd przeznaczył już na uchodźców ponad 100 mln zł.

• Przeznaczamy gigantyczne kwoty na pomoc dla uchodźców, ale na miejscu - powiedziała Beata Kempa.

• Oceniła, że zachowanie rządu Platformy Obywatelskiej w 2015 r., gdy pozwolił na "szeroko otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców" było nieodpowiedzialne.

• Najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków - dodała.

W środę (12 kwietnia) w TVP Info Kempa została zapytana o informacje "Gazety Wyborczej" nt. rozporządzenia MSWiA ws. strzeżonych ośrodków i aresztów dla cudzoziemców.

Według "GW" na mocy rozporządzenia możliwe będzie umieszczenie uchodźców pod nadzorem, w kontenerach otoczonych drutem kolczastym. Jak podkreśla "Gazeta", jeśli rozporządzenie wejdzie w życie, a Sejm przyjmie ustawę o zasadach ochrony cudzoziemców, "pod klucz trafią niemal wszyscy uchodźcy szukający schronienia w Polsce, również rodziny z dziećmi". Obecnie - jak wyjaśniono w artykule - izolacja jest dozwolona tylko w szczególnych przypadkach np. gdy nie można ustalić tożsamości cudzoziemca.

 

Zgodnie z deklaracjami premier Beaty Szydło, w ostatnim czasie rząd przeznaczy 4 mln zł dla stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pieniądze mają zostać przekazane na odbudowę domów dla rodzin w Syrii (fot.pixabay.com)

"Są ministrowie konstytucyjni, którzy odpowiadają za bezpieczeństwo Polaków, bezpieczeństwo naszych obywateli i wszystkich tych, którzy przebywają tutaj na terenie naszego kraju" - podkreśliła szefowa kancelarii premiera. Dodała, że "najważniejsze jest bezpieczeństwo Polaków". "Bo potem będziemy płakać nad rozlanym mlekiem" - dodała.

Kempa oceniła, że zachowanie rządu Platformy Obywatelskiej w 2015 r., gdy pozwolił na "szeroko otwarte drzwi dla szerokiego strumienia uchodźców", było nieodpowiedzialne. "Znamy wypowiedzi (...), w tym również premiera poprzedniego rządu, który składał jasne deklaracje na różnego rodzaju gremiach unijnych, a my na to patrzyliśmy z przerażeniem" - zaznaczyła.

"Nie tylko patrzyliśmy z przerażeniem, ale również wypowiadaliśmy się na mównicy sejmowej, wypowiadał się pan prezes Jarosław Kaczyński. Mówiliśmy, że jeśli pomagać uchodźcom, to tam na miejscu, najbliżej ich miejsca zamieszkania" - przypomniała.

Jak podkreśliła zgodnie z deklaracjami premier Beaty Szydło, w ostatnim czasie rząd przeznaczy 4 mln zł dla stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Pieniądze mają zostać przekazane na odbudowę domów dla rodzin w Syrii.

Dodała, że stowarzyszenie świetnie rozliczyło się z poprzedniej dotacji, która wynosiła 1,5 mln zł. "Naprawdę pokazano na co te środki poszły. To jest ta bezpośrednia pomoc tam w Syrii, tam w Aleppo i ona została udzielona dużo większej ilości osób, niż to, co byśmy tutaj zrobili na miejscu" - podkreśliła Kempa. Jak poinformowała Polski rząd przeznaczył już na pomoc uchodźców "grubo ponad 100 milionów złotych".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA