REKLAMA

Polski rząd szuka agencji PR za granicą. Chce poprawić wizerunek

  • Autor: Parlamentarny.pl (JS)
  • 24 marca 2016 10:03
Polski rząd szuka agencji PR za granicą. Chce poprawić wizerunek Jak pisze "FT", rząd Beaty Szydło obawia się, że konflikt wokół TK mógł odstraszyć inwestorów (fot. twitter/Kancelaria Premiera)

Korespondent brytyjskiego "Financial Times" donosi, że polski rząd szuka w Londynie agencji PR. Ma ona podratować podupadającą, w związku ze sporem wokół Trybunału Konstytucyjnego, reputację gabinetu Beaty Szydło.

Jak pisze na swoim redakcyjnym blogu dziennikarz "FT" Henry Foy, polski rząd zwrócił się do kilku londyńskich agencji PR z prośbą o przedstawienie propozycji na ratowanie podupadającego na świecie wizerunku. Nie zrobił tego sam, a za pomocą pośredników.

"Warszawa z wykorzystaniem pośredników, m.in. dyrektorów i prezesów państwowych firm, stara się nieformalnie sondować agencje PR z Zachodu. Nowy rząd przegrywa wojnę komunikacyjną" - pisze na blogu dziennikarz.

Jak twierdzi, rząd Beaty Szydło obawia się, że konflikt wokół Trybunału Konstytucyjnego i oskarżenia o łamanie konstytucji, mogły na tyle nadszarpnąć wizerunek Polski, że skutecznie odstraszy to inwestorów. Stąd podejmowanie działań zmierzających do jego ratowania.

Czytaj też: Premier podtrzymuje zdanie. Nie będzie publikacji orzeczenia TK

"Financial Times" przypomina, że rząd sięga po metodę, sprawdzoną już przez Viktora Orbana. Wynajął on w 2011 roku londyńską agencję PR, by poprawić opinię o Węgrzech po tym, jak jego rząd zaczął wojnę z prywatnymi mediami.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Anders Emich 2016-03-24 16:07:05
    Polska nie straciła nic na prestiżu. Wizerunek jest taki sam jak był. Nikt nie zwraca uwagi na opinie "byłych". Jest jasne, że będą bronić jak długo możliwe swoich pensji i stanowsk. Nie ma potrzeby wydawać pieniędzy na kolejnych socjalizujących dziennikarzy. Trzeba robić reformy i będzie bardzo szybko widać rzeczywiste oblicze rządu. System podatkowy, ściganie przez urzędy zwykłych przedsiębiorców to jest problem w Polsce. To oni zarabiaja na tych co rządzą i protesują. Tak więc do reform które w sposób dużo bardziej praktyczny zaproszą inwestorów ! Pozdrawiam, Anders Emich
  • polityk prawicowy 2016-03-24 11:20:05
    Niech opublikują wyrok Trybunału Konstytucyjnego. Niech przestrzegają prawa, opina Komisji Weneckiej jest dla przestępców PiS od łamania Konstytucji RP druzgocąca, jak w piosence"to jest już koniec, niema już nic, jesteśmy wolni".REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA