REKLAMA

Polskie MSZ po zamachu w Stambule: Nie ma Polaków wśród ofiar i rannych

  • Autor: PAP/JS
  • 29 czerwca 2016 08:29
Polskie MSZ po zamachu w Stambule: Nie ma Polaków wśród ofiar i rannych Biuro prasowe resortu zaznaczyło, że tureckie władze wciąż uzupełniają listy osób poszkodowanych (fot.:wikipedia.org/CC BY-SA 3.0)

• Z dostępnych na chwilę obecną informacji wynika, że wśród ofiar i rannych zamachu na lotnisku w Stambule nie ma polskich obywateli - poinformowało rano MSZ.
• Biuro prasowe resortu zaznaczyło, że tureckie władze wciąż uzupełniają listy osób poszkodowanych.

W samobójczych atakach na międzynarodowym lotnisku im. Ataturka w Stambule we wtorek wieczorem 36 osób zginęło, a blisko 150 zostało rannych. Według premiera Turcji za tym zamachem stoi Państwo Islamskie (IS).

"Z dostępnych informacji wynika, że wśród ofiar i rannych nie ma polskich obywateli. Listy są jednak nadal sprawdzane i uzupełniane przez tureckie władze, stąd musimy poczekać na ich ostateczną weryfikację" - poinformował PAP Rafał Sobczak, dyrektor Biura Prasowego MSZ. "Nasze służby konsularne są w kontakcie z miejscowymi władzami" - zaznaczył.

Czytaj też: Poznański Czerwiec: Obchody strajków ubiegły wśród gwizdów i aplauzu

Nie jest znany jeszcze dokładny przebieg zdarzeń w Stambule. Według wstępnych ustaleń trzech zamachowców przyjechało na lotnisko im. Ataturka taksówką.

Przedstawiciele tureckich władz poinformowali, że dwóch terrorystów wysadziło się w powietrze przed punktem kontrolnym usytuowanym przed wejściem do terminalu. Przed detonacją ładunków otworzyli ogień. Trzeci zamachowiec zdetonował ładunek wybuchowy na parkingu w pobliżu lotniska. Także i on przed eksplozją zaczął strzelać.

W nocy na miejsce zamachu przyjechał premier Turcji Binali Yildirim. Powiedział, że wśród ofiar są obcokrajowcy. Wcześniej przedstawiciele tureckich władz informowali, że "zdecydowana większość" zabitych i rannych to obywatele Turcji.

Według szefa tureckiego rządu pierwsze ustalenia wskazują na to, że za zamachem stoi Państwo Islamskie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA