REKLAMA

Polskie regiony wśród najbiedniejszych w Unii Europejskiej

  • Autor: Kurier PAP/AT
  • 05 kwietnia 2017 08:39
Polskie regiony wśród najbiedniejszych w Unii Europejskiej Województwa: lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie wśród najbiedniejszych w UE (fot.fotolia)

Cztery polskie regiony znalazły się wśród najbiedniejszych regionów w Unii Europejskiej.

• Wśród 19 najbiedniejszych regionów Unii Europejskiej cztery znajdują się w Polsce - wynika z danych Eurostat.

• Są to województwa: lubelskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

• Na przeciwległych biegunach pod względem PKB na mieszkańca znajdują się: bułgarski Severozapaden (niespełna 30 proc. średniej unijnej) i londyńskie City (580 proc.).

Jak poinformował europejski urząd statystyczny, w 2015 r. w 19 regionach Unii Europejskiej odnotowano PKB na mieszańca na poziomie poniżej 50 proc. średniej unijnej. Cztery z tych regionów to polskie województwa: lubelskie (47 proc.), podkarpackie (48 proc.), warmińsko-mazurskie (49 proc.) oraz podlaskie (49 proc.). Dodatkowo do obszarów o najniższym PKB per capita zaliczono woj. świętokrzyskie, w którym wskaźnik ten wyniósł dokładnie połowę średniej UE.

Czytaj też: Nie chcemy enklaw biedy

Według danych Eurostatu, najbogatszym polskim regionem było woj. mazowieckie, które osiągnęło 109 proc. średniej unijnej. W tym samym czasie w drugim pod tym względem polskim regionie, w woj. dolnośląskim, wskaźnik ten wyniósł 76 proc.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA