REKLAMA

Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej stanie przed urzędem wojewódzkim w Opolu

  • Autor: PAP/JS
  • 13 stycznia 2017 15:20
Pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej stanie przed urzędem wojewódzkim w Opolu Fragmenty wraku TU-154 M, który rozbił się pod Smoleńskiem (fot.wikipedia.org/Serge Serebro, Vitebsk Popular News)

• Wojewoda opolski ogłosił konkurs na opracowanie koncepcji upamiętnienia ofiar katastrofy smoleńskiej.
• Jego rozstrzygnięcie ma nastąpić 10 kwietnia 2017 roku. Pomnik stanie przed urzędem wojewódzkim w Opolu.

Informacje o konkursie na opracowanie "Miejsca Upamiętnienia Ofiar Tragedii Katastrofy Smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku" zamieszczono na stronie internetowej opolskiego urzędu wojewódzkiego.

Zgodnie z ogłoszeniem, "konkurs ma na celu wyłonienie najlepszej idei urbanistyczno-architektonicznej obejmującej rozwiązania funkcjonalno-architektoniczne otoczenia budynku Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Opolu, a przy tym spełniające charakter godnego miejsca pamięci".

Projekt miejsca pamięci, na które wybrano skwer przed budynkiem urzędu, powinien uwzględniać wykorzystanie wszystkich dostępnych technik, w tym multimedialnych, teleinformatycznych, świetlnych i innych idei tworzących spójną koncepcję zagospodarowania i dostępności miejsca. Oficjalnym organizatorem konkursu jest dyrektor generalny urzędu, a wojewoda sprawuje nad nim patronat honorowy.

Wśród kryteriów znalazły się: jakość rozwiązań urbanistycznych, oryginalność idei projektowej oraz nawiązanie do "walorów historycznych i edukacyjnych dotyczących osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej, w szczególności prezydenta Rzeczypospolitej prof. Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką, a także innych wybitnych przedstawicieli władz i instytucji państwowych, organizacji społecznych i środowisk twórczych ze wskazaniem celu ich podróży związanej z 70. rocznicą zbrodni katyńskiej".

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA