REKLAMA

Pomoc dzieciom z Aleppo, Witek: Najskuteczniejsza współpraca z organizacjami pozarządowymi

  • Autor: PAP/AT
  • 08 lutego 2017 11:49
Pomoc dzieciom z Aleppo, Witek: Najskuteczniejsza współpraca z organizacjami pozarządowymi Witek podkreśliła, że najskuteczniejszą formułą współpracy w takich sytuacjach jak w Syrii jest relacja pomiędzy odpowiednim bezpośrednio zaangażowanym podmiotem pozarządowym a stroną rządową (Elżbieta Witek, fot.wikipedia.org/CC BY 2.0)

• Samorządy, które chciałyby się włączyć w pomoc Syrii, powinny być w stałym kontakcie z organizacjami humanitarnymi - zaproponowała minister Elżbieta Witek w piśmie do prezydenta Sopotu w związku z jego deklaracją pomocy dzieciom z Aleppo.
• Cieszymy się, że Rząd RP zmienia zdanie i nie odrzuca możliwości pomocy potrzebującym - oświadczyła rzeczniczka sopockiego Urząd Miasta, Magdalena Jachim.

Skan pisma ministra-członka Rady Ministrów Elżbiety Witek prezydent Sopotu Jacek Karnowski otrzymał we wtorek po południu. "Cieszymy się, że Rząd RP zmienia zdanie i nie odrzuca możliwości pomocy potrzebującym" - oświadczyła rzeczniczka sopockiego Urząd Miasta, Magdalena Jachim.

"Wszystkie władze samorządowe, które chciałyby się włączyć w ewentualną pomoc, powinny pozostawać w stałym kontakcie z przedstawicielami organizacji zajmujących się działaniami humanitarnymi, aby określić szczegółowo formę i zakres zaangażowania samorządu" - napisała minister Witek.

Czytaj też: Szefernaker: Temat sierot z Aleppo wykorzystano jako propagandową zagrywkę

Podkreśliła, że "najskuteczniejszą formułą współpracy w takich sytuacjach jest relacja pomiędzy odpowiednim bezpośrednio zaangażowanym podmiotem pozarządowym a stroną rządową".

Cały artykuł czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA