REKLAMA

Ponad 1,4 mln wniosków w ramach programu 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 14 kwietnia 2016 17:05
Ponad 1,4 mln wniosków w ramach programu 500 plus Dotychczas złożono ponad 1,4 mln wniosków o świadczenie w ramach programu 500 plus (fot. Michał Józefaciuk/ senat.gov.pl)

• Ponad połowa uprawnionych złożyła już wnioski o świadczenie z programu "Rodzina 500 plus" - podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
• Jednocześnie resort zapewnia, że środków na realizację programu nie zabraknie.

Dotychczas złożono  ponad 1,4 mln wniosków o świadczenie w ramach programu 500 plus, w tym prawie 400 tys. przez online - informuje resort rodziny.

W ciągu niespełna dwóch tygodni od startu programu wnioski o świadczenie złożyła ponad połowa z uprawnionych do świadczenia 2,7 mln rodziców i opiekunów.

Ponad 1 mln wniosków złożono w gminach, ponad 380 tys. wpłynęło przez internet. Największą popularnością cieszy się kanał bankowości elektronicznej - zdecydowało się na niego ok. 95 proc. osób składających e-wnioski.

Najwięcej wniosków (zarówno w gminie, jak i przez internet) złożono na Mazowszu (prawie 200 tys.), na Śląsku (ok. 150 tys.) oraz w Wielkopolsce (ponad 140 tys.).

Czytaj też: Mieszkanie+: Rząd pracuje nad Narodowym Programem Budowy Mieszkań. "Najważniejsza będzie opinia ministra finansów"

We wszystkich województwach od początku kwietnia trwają akcje informacyjne "Bus 500 plus". Pracownicy urzędów wojewódzkich odwiedzają gminy i udzielają informacji oraz porad mieszkańcom. Szczegółowe informacje o harmonogramach wyjazdów dostępne są na stronach urzędów wojewódzkich.

MRPiPS przypomina, by wypełniając wniosek, pamiętać o wpisaniu danych wszystkich dzieci (do 25. roku życia, które mieszkają w rodzinie i są na jej utrzymaniu) oraz współmałżonka, podać pełne i poprawne numery PESEL wszystkich członków rodziny. "Jeśli zauważymy, że we wniosku popełniliśmy błąd lub podaliśmy niepełne dane, możemy wysłać poprawiony wniosek raz jeszcze. Wtedy gmina rozpatrzy tylko ten drugi" - podkreśla resort rodziny.

Jeśli wniosek o świadczenie wychowawcze zostanie złożony w ciągu trzech miesięcy (do 1 lipca 2016 r. włącznie), pieniądze zostaną wypłacone z wyrównaniem od 1 kwietnia 2016 r., czyli od momentu startu programu. Jeśli wniosek zostanie złożony po 1 lipca, świadczenie będzie wypłacane od miesiąca złożenia wniosku. Do programu będzie można dołączyć w dowolnym momencie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA