REKLAMA

Ponad 2 mln wniosków w programie 500 plus

 • Autor: PAP/JS
 • 28 kwietnia 2016 08:38
Ponad 2 mln wniosków w programie 500 plus Minister oceniła równocześnie, że największymi beneficjentami są rodziny wielodzietne. Podkreśliła, że już teraz widać "radykalną poprawę sytuacji tych rodzin" (fot.:mpips.gov.pl)

Złożono już ponad 2 mln wniosków o świadczenia z programu 500 plus - poinformowała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, która podsumowała pierwszy miesiąc funkcjonowania programu.

"To naprawdę imponujący rezultat" - oceniła Rafalska. "To ok. 75 proc. wniosków, na które liczymy" - dodała.

Poinformowała również, że ok. 1,5 mln to wnioski złożone w gminach, a 472 tys. złożono online.

"Dotychczas wydano ponad 400 tys. decyzji o przyznaniu świadczenia i wypłacono już ponad 127 mln zł" - powiedziała minister. Dodała, że najwięcej wniosków złożono w województwach mazowieckim, śląskim i wielkopolskim. "Tam też został skierowany największy strumień pieniędzy i wydanych zostało najwięcej decyzji" - powiedziała.

Czytaj też: Waszczykowski: Nie chcemy wyprowadzić Polski z UE

Minister oceniła równocześnie, że największymi beneficjentami są rodziny wielodzietne. Podkreśliła, że już teraz widać "radykalną poprawę sytuacji tych rodzin".

Program "Rodzina 500 plus" ruszył 1 kwietnia. Zgodnie z jego zapisami świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł miesięcznie wypłacane jest na każde drugie i kolejne dziecko, a w mniej zamożnych rodzinach również na pierwsze. Wnioski można składać m.in. w urzędach i przez internet. Dotychczas wpłynęło już ich ponad 2 mln (przy 2,7 mln uprawnionych rodzin).

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (3 komentarzy)

 • Wiktoria 2016-04-29 03:01:43
  NARESZCIE coś dla POLSKI i POLAKÓW !!! Tak TRZYMAĆ !!! Pozdrawiam
 • Polska się przebudziła! 2016-04-28 19:36:27
  Więcej jak dwa miliony Polaków w kraju i za granicą wychodzi na ulice w obronie Polskiej demokracji i przestrzegania prawa w tym Wyroków Trybunału Konstytucyjnego, Rząd PiS niewielkiej większości parlamentarnej oszukał "Nas wszystkich” postkomunistami złodziejami celem niszczenia doszczętnie co nie zostało jeszcze zniszczone. Paraliż władzy sądowniczej udany ruch złodziei, ujawnia prawdziwe ich oblicze przy aferze gruntowej masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin, przyznając się przez PiS do przestępstw, powinniśmy tą patologie parlamentarną usunąć ze sfery publicznej celem naprawy Państwa Polskiego!
 • Polska się przebudziła! 2016-04-28 10:41:04
  Więcej jak dwa mulony Plaków w kraju i za granicą wychodzi na ulice w obronie Polskiej demokracji i przestrzegania prawa w tym Wyroków Trybunału Konstytucyjnego, Rząd PiS niewielkiej większości parlamentarnej oszukał "Nas wszystkich"z postkomunistami złodziejami celem niszczenia doszczętnie co nie zostało jeszcze zniszczone. Paraliż władzy sądowniczej udany ruch złodziei, ujawnia prawdziwe ich oblicze przy aferze gruntowej masowych zmian obaczeń gruntów rolnych w obrębach gmin, przyznali się do przestępstw, powinniśmy tą patologie parlamentarną usunąć ze sfery publicznej celem naprawy Państwa Polskiego!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA