REKLAMA

Ponad 20 tys. wniosków w programie 500 plus

  • Autor: PAP/JS
  • 01 kwietnia 2016 11:12
Ponad 20 tys. wniosków w programie 500 plus Pierwsze wnioski zostały złożone już po północy (fot. Kancelaria Premiera/twitter)

Ponad 20 tys. wniosków o świadczenie z programu 500 plus złożono już przez internet - powiedziała w piątek (1 kwietnia) przed godziną 11 premier Beata Szydło.

"Dzisiaj jest bardzo ważny dzień - ruszył program Rodzina 500 plus" - powiedziała premier. Jak podała, pierwsze wnioski zostały złożone już po północy; po pół godzinie było ich już ponad 70.

"Nan ten moment jest ponad 20 tys. wniosków poprzez internet" - powiedziała szefowa rządu. "Ruszamy w Polskę, ruszamy we wszystkich województwach, ruszają +busy 500 plus+, w których będzie można uzyskać informacje" - dodała.

Program "Rodzina 500 plus" ruszył w piątek (1 kwietnia). Wniosek o świadczenie wychowawcze można złożyć w gminie, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz online. Na złożenie pierwszego wniosku są trzy miesiące. Aby otrzymać świadczenie z wyrównaniem od 1 kwietnia, wniosek należy złożyć do 1 lipca włącznie.

Świadczenie wychowawcze w wysokości 500 zł rodzice otrzymają niezależnie od dochodu na drugie i kolejne dzieci, do ukończenia przez nie 18. roku życia. W przypadku rodzin z dochodem poniżej 800 zł netto na osobę (lub 1200 zł dla rodzin z dzieckiem niepełnosprawnym) wsparcie będzie przysługiwać także na pierwsze.

Wsparciem objętych zostanie 2,7 mln rodzin, które otrzymają świadczenia na 3,7 mln dzieci.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA