REKLAMA

Poseł Głogowski (PO) o Pawle Kukizie: Jest bardziej prokaczyński niż sam prezes

  • Autor: GP/PAP
  • 11 kwietnia 2017 12:59
Poseł Głogowski (PO) o Pawle Kukizie: Jest bardziej prokaczyński niż sam prezes Paweł Kukiz lideruje formacji Kukiz'15, która w Sejmie reprezentuje różne środowiska. Wokół muzyka-posła zbiera się klub dość ciekawych osobowości politycznych. (fot. twitter.com/Kukiz15)

Dla posła PO Tomasza Głogowskiego oddanie głosu na Pawła Kukiza jest popieraniem Jarosława Kaczyńskiego. Po piątkowej debacie (7 kwietnia) w Sejmie nad wotum nieufności dla rządu Beaty Szydło, poseł stwierdził, że Kukiz odgrywa rolę pistoletu lidera PiS.

• Dla posła opozycji nie ma wielkiej różnicy między tym co mówią Kukiz i Kaczyński. Co gorsza jeden ma przyzwolenie drugiego na "wygadywanie głupot".

• W temacie zmian wśród posłów opozycji Głogowski spodziewa się transferu z Nowoczesnej do PO. Mówi się o takim ruchu kilku, nawet sześciu, posłów. 

Sytuację na prawicy w Polsce skomentował 11 kwietnia poseł Tomasz Głogowski (Platforma Obywatelska). W lokalnej rozgłośni radiowej poseł opozycji wyraził się dość kategorycznie o tym co różni, ale przede wszystkim co łączy Pawła Kukiza i Jarosława Kaczyńskiego.

- Piątek pokazał wiele rzeczy - zaczynał poseł w audycji radia Piekary, we wtorek (11 kwietnia). - Pokazał, że Paweł Kukiz jest bardziej pisowski, prokaczyński niż sam Jarosław Kaczyński. Kukiz świadomie a może i nieświadomie, pełni rolę pistoletu Kaczyńskiego.

Zdaniem posła, w piątek padły z mównicy sejmowej, gdy debatowano wotum nieufności dla rządu, padły z mównicy rzeczy wprost głupie. - To już gra na Kaczyńskiego - konkludował swoją wypowiedź poseł opozycji.

Czytaj też: Wywiad video z Pawłem Kukizem a w nim dwukadencyjnosć w samorządach

Poseł ocenił, że głosowanie na Pawła Kukiza to de facto głos na Jarosława Kaczyńskiego.

Zmiany  na opozycji

W rozmowie pojawił się też drugi parlamentarny temat. Poseł Głogowski nie wykluczył, że klub PO powiększy się "nawet o 6 posłów Nowoczesnej". Media spekulują, że głównym nazwiskiem, które może otwierać transfer ma być poseł Marta Golbik

- Poseł Marta Golbik, jak i inne osoby o których się mówi, jednoznacznie mówiły by w wyborach do sejmików - to o wyborach samorządowych  - Platforma i Nowoczesna powinny wystartować razem - uzasadniał możliwy transfer poseł większej partii.

Ona i dwoje innych posłów - Joanna AugustynowskaGrzegorz Furgo - zostali zawieszeni w prawach członków Nowoczesnej. Taką informację przekazały źródła zbliżone do partii kierownictwa partii Ryszarda Petru. W poniedziałek (10 kwietnia) szczegóły ustalili dziennikarze "Rzeczpospolitej".

Zawieszenie posłów nastąpiło zgodnie z artykułem statutu Nowoczesnej, który mówi m.in., że członkowie partii ponoszą odpowiedzialność dyscyplinarną za działania sprzeczne z celami Nowoczesnej lub godzące w jej dobre imię.

- Zwieszeni posłowie mają oczywiście prawo do odwołania się od tej decyzji - zaznaczył w rozmowie przedstawiciel Nowoczesnej.

Poseł Grzegorz Furgo, zawieszony już w prawach członka Nowoczesnej. Na zdjęciu w czasie manifestacji KOD, źródło: Grzegorz Furgo/grzegorzfurgo.pl

"Rzeczpospolita" napisała w poniedziałek, że w najbliższym czasie Platforma ogłosi transfer dwojga posłów Nowoczesnej: Marty Golbik i Grzegorza Furgo. Z kolei Wirtualna Polska informowała, że odejście z Nowoczesnej rozważa dwoje kolejnych polityków partii Ryszarda Petru: Joanna Augustynowska i Michał Stasiński.

Nieoficjalnie rozmówcyz władz PO potwierdzili, że przejścia z Nowoczesnej są możliwe, choć trudno przesądzić jaka będzie ostateczna liczba tych posłów.

- Tam sytuacja cały czas jest rozwojowa, zobaczymy - mówił Polskiej Agencji Prasowej (PAP) polityk ze ścisłego kierownictwa Platformy.

Dotychczas klub Nowoczesnej liczył 31 posłów.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA