REKLAMA

Poseł Latos: "To przesłuchanie", "pytania ad personam"

  • Autor: RynekAptek.pl
  • 06 lipca 2016 13:27
Poseł Latos: "To przesłuchanie", "pytania ad personam"

To przesłuchanie, pierwszy raz uczestniczę w komisji, która odbywa się w taki sposób. To nie jest komisja śledcza, a Pan jej próbuje nadać taki charakter - mówił poseł Tomasz Latos do Bartosza Arłukowicza, który zwołał komisję w sprawie wiceministra Krzysztofa Łandy.

Komisja Zdrowia zebrała się, by zająć się informacją Ministra Zdrowia na temat zmian kompetencyjnych w nadzorze Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji.

Obecny na posiedzeniu komisji wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas wyjaśniał, że wniosek posła jest nieuzasadniony, a podział kompetencji między ministrami jest m.in. efektem "stresu", jaki towarzyszy pracownikom Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji MZ.

Padły też pytania o darowizny, jakie miała otrzymać fundacja WHC, której prezesem był dr Krzysztof Łanda. - Wraz z momentem objęcia funkcji wiceministra zdrowia zrzekłem się funkcji prezesa Fundacji, jak również we wszystkich innych spółkach. Wiadomo, że informacje o zmianach zgłaszane do KRS, są publikowane w opóźnieniem.

Dodał, że on sam, jak i wiele innych osób pracowało na rzecz Fundacji pro publico bono. - Fundacja pełniła ważną rolę, bo pokazywała między innymi jak rosły kolejki w czasach, kiedy był Pan ministrem zdrowia - mówił Łanda do Arłukowicza.

Cały artykuł w RynekAptek.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (1 komentarzy)

  • Łukasz 2016-07-06 19:55:29
    Minister Łanda zapomniał powiedzieć, że jego fundacja otrzymała 1,5 mln złotych od koncernów farmaceutycznych. Potwierdzają to sprawozdania jego fundacji podpisane przez samego Krzysztofa Łandę. Sprawozdania opublikował dziś jeden z portaliREKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA