REKLAMA

Poseł Machałek o reformie edukacji: Wolność wróciła do szkoły, teraz rodzice decydują

  • Autor: Portalsamorzadowy.pl
  • 09 stycznia 2017 14:29
Poseł Machałek o reformie edukacji: Wolność wróciła do szkoły, teraz rodzice decydują Poseł PiS jest członkiem komisji w Sejmie odpowiedzialnej za edukację. (fot.:youtube.com)

- Do tej pory nauczyciel był rozliczany z ilości godzin przeprowadzonych według danej podstawy programowej. Teraz będzie rozliczany nie z godzin, ale z tego czy rzeczywiście nauczył zakładanej podstawy - mówiła w rozmowie z Włodzimierzem Kaletą poseł Marzena Machałek (PiS).

Poseł Marzena Machałek (PiS) odpowiedziała na zastrzeżenia dotyczące reformy edukacji. W wywiadzie dla Portalu Samorządowego mówiła:

- Do tej pory nauczyciel był rozliczany z ilości godzin przeprowadzonych według danej podstawy programowej. Teraz będzie rozliczany nie z godzin, ale z tego czy rzeczywiście nauczył zakładanej podstawy. Nie będzie musiał wypełniać papierków i liczyć, czy przeprowadził 30, czy tylko 25 godzin z danego tematu. Nauczyciel o tym sam będzie decydował. Pod tym względem nauczyciel będzie miał dużą swobodę działania.Wolność wróciła do szkoły także dlatego, że teraz to rodzice decydują, czy posłać do szkoły dziecko sześcio-, czy siedmioletnie.

Całość rozmowy przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA