REKLAMA

Poseł Marcin Horała widzi szanse pokonania PO w Gdańsku. "PiS na Pomorzu może zwyciężyć"

  • Autor: GP
  • 22 stycznia 2018 09:50
Poseł Marcin Horała widzi szanse pokonania PO w Gdańsku. "PiS na Pomorzu może zwyciężyć" Marcin Horała jest posłem z Pomorza. Dla PiS wypracował w ostatnich wyborach parlamentarnych 10 546 głosów i z ich poparciem zasiadł na Wiejskiej. (fot. Marcin Horała/facebook.com)

- W sondażu przed wyborami samorządowymi 2014 r. przed wyborami na prezydenta Gdyni (sam) miałem 1 proc. poparcia. W wyborach mój wynik był lepszy - chwalił się w poniedziałek (22 stycznia) poseł PiS.

Bardzo odważną tezę postawił w drugiej połowie stycznia poseł PiS Marcin Horała. Polityk był w poniedziałek (21 stycznia) gościem Radia Gdańsk i oceniał nadchodzące wybory samorządowe.

- W polityce przez ostatnie cztery lata dużo się wydarzyło - stwierdził polityk, który do niedawna koordynował w Sejmie nowelę Kodeksu wyborczego. - Gdańsk zawsze był matecznikiem Platformy Obywatelskiej a wszystko wskazuje na to, że PiS na Pomorzu może zwyciężyć.

W ocenie polityka głosowanie na PiS w Polsce, zwłaszcza w dużych miastach, często jest obarczone ostracyzmem społecznym. - Pomorze jest jednym z ostatnich takich miejsc w Polsce - stwierdził na antenie regionalnej rozgłośni poseł PiS. -  Mam nadzieję, że uda nam się to przełamać.

Na potwierdzenie swoich ocen polityk przypominał, że zazwyczaj PiS w wyborach samorządowych miało lepszy wynik niż wieszczyły sondaże. - W sondażu przed wyborami samorządowymi 2014 r. przed wyborami na prezydenta Gdyni (sam) miałem 1 proc. poparcia. W wyborach mój wynik był lepszy.

Wyniki ogólnopolskich badań poparcia politycznego pokazują dobry stan poparcia PiS, ale w znacznej większości są to badania pytające o poparcie do Semu i Senatu. W najnowszym badaniu CBOS poparcia dla partii, które publikowano 17 stycznia 2018 r., PiS osiągnęło 44 proc. Sondaże poparcia dla szczebla samorządowego władz powinny zacząć się pojawiać w ciągu najbliższych miesięcy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA