REKLAMA

Poseł PO cytował posłankę Pawłowicz. Trafił w sedno

  • Autor: GP
  • 17 listopada 2015 17:19

Poseł PO, Krzysztof Brejza w poniedziałek, w czasie wystąpienia sejmowego, poświęconego komisji ds. służby specjalnych, przytoczył cytat z ekspertyzy prof. Krystyny Pawłowicz. Cytatem, polityk PO bronił zasady rotacji przewodnictwa w tej komisji.

- Pani profesor, na zlecenie posła Zielińskiego, który był przewodniczącym komisji do spraw służb za rządów PO, sporządziła ekspertyzę – mówił Brejza. – Pani poseł stwierdziła, że: zasada rotacyjnego przewodnictwa w komisji ds. służb jest nader istotna dla zagwarantowania pluralizmu politycznego. Ingerencja w prawa opozycji parlamentarnej byłaby konstytucyjnie niedopuszczalna – cytował opinię poseł Pawłowicz Brejza. – Zasada rotacyjnego przewodnictwa nie może być przekreślona z dnia na dzień, w wyniku przewagi większości nad mniejszością (w parlamencie – red.) - dodał poseł.

Poseł pozwolił sobie na cytat w polemice z większością parlamentarną PiS-u. Od rana 17 listopada trwały w sejmie głosowania nad organizacją pracy parlamentu, w tym nad przewodniczącymi i składem komisji sejmowych.

Wystąpienie posła przerwała gorąca owacja z lewej strony sali. W czasie wystąpienia poseł Krystyna Pawłowicz wstała z miejsca i pokłoniła się sali plenarnej, robiąc dobrą minę do złej gry.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj (2 komentarzy)

  • Ernest 2015-11-18 12:14:52
    Pawłowicz to zwykły cyrkowiec, ona się nadaje na linę z małpami tańczyć. Człowiek jej przypomina jej własne słowa a ona pali głupa. Ale jest prawa i sprawiedliwa!
  • AntyPolityk 2015-11-17 18:41:51
    Mam wrażenie, że albo moi Rodacy nie widzą zachowania swoich kandydatów (dziś posłanek i posłów) albo wybierają na przedstawicieli takie same osoby jakimi oni są. Pani Premier Szydło potrafi się godnie zachować natomiast...poziom obywatel Pawłowicz...to nigdy nie był i nie będzie mój wybór - na pewno!REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA