REKLAMA

Poseł PO o Kaczyńskim i zamachu smoleńskim: Zlały mu się dwa światy

 • Autor: GP/PAP
 • 12 kwietnia 2017 09:29
Poseł PO o Kaczyńskim i zamachu smoleńskim: Zlały mu się dwa światy Jarosław Kaczyński (PiS) od śmierci brata w Smoleńsku nosi żałobę, co widać często po jego czarnych płaszczach, garniturach i krawatach. (fot. beatamazurek.pl)

Dla poseł PO Joanny Kluzik-Rostkowskiej żałoba po śmierci brata przysłoniła Jarosławowi Kaczyńskiemu różnicę miedzy życiem osobistym i publicznym. - Zlały mu się te dwa światy - mówiła w środę (12 kwietnia) poseł. Zarazem akcentowała, że otoczenie lidera PiS nie potrafi mu tego uświadomić, albo nie chce tego zrobić.

• Dla poseł PO lider PiS gra teoriami zamachu. Poseł uważa, że Kaczyński jest zbyt inteligentny, by samemu wierzyć w zamach. Podkreśliła w środę (12 kwietnia), że politykowi nie wolno wierzyć we wszystko.

• Sytuację wokół rocznicy smoleńskiej wykorzystali do wymiany argumentów przez media Antoni Macierewicz i Maciej Lasek. Obaj przyznali, że są gotowi teorie o wydarzeniach z końca tragicznego lotu TU-154M zderzyć w debacie.

Poseł opozycji, była minister edukacji Joanna Kluzik-Rostkowska oceniała sytuację wewnątrz PiS w środę (12 kwietnia). Był to dzień w którym nadal żywe były przeżycia z poniedziałku, kiedy Polska i elita polityczna wspominała ofiary sprzed siedmiu lat - ofiary katastrofy smoleńskiej.

Polityk odnosiła się do tego, jak bardzo w jej ocenie, tragiczna śmierć brata prezydenta Lecha Kaczyńskiego odbiła się na życiu lidera PiS.

- Kaczyński intelektualnie dobrze wie, że żadnego zamachu nie było - odnosiła się do wypowiedzi prezesa PiS z wieczoru w poniedziałek (10 kwietnia) Kluzik-Rostkowska. Wypowiedź padła na antenie radia Zet. - Prezes PiS nie potrafi przeżyć żałoby i wrócić do zwykłego życia.

Dla poseł główny problem polega na tym, że Jarosław Kaczyński nie oddzielił po śmierci brata życie prywatnego od publicznego. - Zlały mu się te dwa światy - stwierdziła poseł. W jej ocenie tym bardziej jest to widoczne, że współpracownicy lidera PiS nie są zdolni do powiedzenia mu stop. On i jego partia brną tym samym w polityczną próżnię mitu smoleńskiego.

- Jarosławowi Kaczyńskiemu, jako bratu Lecha Kaczyńskiego, prywatnej osobie wolno wierzyć we wszystkie teorie. Politykowi nie wolno - skrytykowała kolejne podejrzenia o zamach, które wygłoszono w siódma rocznicę katastrofy smoleńskiej.

Macierewicz i Lasek gotowi do debaty

Opozycja w ostatnich dniach mocno podkreśla rolę Antoniego Macierewicza w politycznej narracji PiS wokół katastrofy smoleńskiej. Szef MON po raz kolejny dał odpór takim oskarżeniom we wtorek (11 kwietnia) zapewniając opinię publiczną, że jest gotowy z krytykami jego ustaleń o katastrofie się spotkać i debatować.

Czytaj też: Grupiński o eksperymentach podkomisji smoleńskiej MON

Polityk we wtorek wymieniał uwagi o ustaleniach podkomisji smoleńskiej w MON z byłym szefem Komisji Badania Wypadków Lotniczych Maciejem Laskiem. Lasek był jednym z kluczowych ekspertów, którzy wydarzenia w Smoleńsku badali przed laty.

- Dziesiątki badań, które wczoraj (poniedziałek) były pokazane przez podkomisję, zostały zakończone i mogą być poddane osądowi naukowemu. W dowolnym gremium, na dowolnych zasadach - ale naukowych - możemy taką dyskusję zrobić - zwrócił się szef MON Antoni Macierewicz do Macieja Laska we wtorek.

Maciej Lasek był głównym ekspertem lotniczym przy rządzie Donalda Tuska, źródło: youtube.com

Lasek odpowiedział, że jest gotowy na takie spotkanie i obali na nim wszystkie argumenty obecnie badających to, co stało się w mglisty poranek na rosyjskim lotnisku wojskowym.

Maciej Lasek mówi wprost, nie ma nauki w badaniu MON

- Trudno jest dyskutować z ludźmi, którzy próbują strzelać z biodra - dodawał ekspert lotniczy w przytoczonej już stacji radiowej Zet. Pytany czy żałuje, że podczas prac państwowej komisji nie przeprowadzono któregoś z eksperymentów przedstawionych przez podkomisję, odpowiedział: - Można by było powiedzieć: szkoda że nie przeprowadziliśmy jakiegoś eksperymentu, który mógłby przekonać opinię publiczną, bo ekspertów nie musi przekonywać.

Wedle oceny Laska zapisy czarnych skrzynek, zapisy z rejestratorów głosu ewidentnie pokazują, co się stało w Smoleńsku. - Natomiast ja jestem w stanie zrozumieć, że do opinii publicznej bardziej przemawia słowo naukowe badanie, setki eksperymentów, ale nawet eksperyment nie jest tym, czym jest rzeczywisty zapis przebiegu lotu w czarnej skrzynce - powiedział we wtorek (11 kwietnia) Maciej Lasek.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
 • Polecamy Waszej uwadze transmisje z wybranych sesji #EKG2018. Zapraszamy na YouTube: EEC Poland - bit.ly/2wRSK2O Grupa PTWP - bit.ly/2GjlEsf #EEC2018
  @EECKatowice
 • Jako partnerzy @EECKatowice mieliśmy okazję przeprowadzić panel dyskusyjny o roli młodych w kształtowaniu Europy. Dziękujemy @pherstowski, PROM, MAY, Zwolnieni z Teorii, @ELSAPoland, @aegeewarszawa i @tomanek_robert, rektorowi @UE_Katowice! #EEC2018 #YouthLeadership #YouthVoice https://t.co/57GpHAhcCa
  @EECKatowice - (RT) @AIESECPoland
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

Skomentuj

 • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA