REKLAMA

Poseł Zbigniew Gryglas o konwencji PO: Sikorski i Bieńkowska nie pomogą Platformie

  • Autor: GP
  • 26 lutego 2018 09:10
Poseł Zbigniew Gryglas o konwencji PO: Sikorski i Bieńkowska nie pomogą Platformie Zbigniew Gryglas wszedł do Sejmu z list Nowoczesnej. Po tym, jak poróżnił się światopoglądowo z formacją, odszedł z macierzystej partii i znalazł pozycję przy wicepremierze Gowinie w Porozumieniu (fot. twitter.com/ZGryglas)

Polityk Porozumienia nie był też pod wrażeniem wystąpienia Grzegorza Schetyny. Ocenił, że jego diagnoza o izolowaniu Polski na arenie międzynarodowej jest chybiona.

  • Gryglas jest zdania, że obecność Sikorskiego czy Bieńkowskiej na sobotniej konwencji PO to za mało, by przekonać Polaków do PO.
  • Odwoływanie się na spotkaniu Platformy do PiS nie zachwyciło też Jacka Sasina. Polityk ocenił, że to typowe dla PO - skupiać się na PiS.

 

W sobotę (24 lutego) zebrała się na konwencji Platforma Obywatelska (PO). Politycy tej formacji w czasie przemówień podkreślali swój negatywny stosunek do rządzących.

Gościem specjalnym konwencji była komisarz Unii Europejskiej, mianowana na to stanowisko jeszcze w czasie rządów PO Elżbieta Bieńkowska. Konwencja była też miejscem mocnego wystąpienia byłego ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego.

- Premier Morawiecki na scenie w Monachium musiał się tłumaczyć z roli swojego kraju w II wojnie światowej. To jest miarą klęski dyplomatycznej PiS - grzmiał z mównicy w sobotę były szef polskiej dyplomacji, nawiązując do wizerunkowego faux pas polskiego premiera z połowy lutego.

Więcej konwencji PO przeczytasz tutaj.

Cała konwencja doczekała się echa w niedzielę i w poniedziałek. Zwłaszcza podkreślono w niej postulat PO powrotu do debaty o wprowadzeniu w Polsce euro. W poniedziałek swoje dwa słowa do tych głosów dodawał wiceszef Porozumienia, partii Jarosław Gowina, Zbigniew Gryglas.

- Wystąpienia Radosława Sikorskiego i komisarz Elżbiety Bieńkowskiej nie dadzą głosów Platformie Obywatelskiej - zaakcentował polityk w Polskim Radiu 24. W jego ocenie powrót do tych dwóch nazwisk to nawiązanie do rządów PO, którym powiedziano "nie" w 2015 r. - Grzegorz Schetyna stwierdził, że Polska jest izolowana - kontynuował wypowiedź o konwencji PO Gryglas, nawiązując już do głównego punktu spotkania PO - wystąpienia lidera formacji. - Nie zgadzam się z tym, bo za czasów PO nasza premier była przestawiana przez kanclerz Merkel na czerwonym dywanie.

Czytaj też: "Dojrzały patriotyzm i konserwatyzm są w PO, nie w PiS"

Konwencję ze strony PiS w niedzielę natomiast komentował poseł Jacek Sasin.

- PO nie potrafi mówić o niczym innym niż o PiS" - stwierdził polityk, czym nakreślił wąskie spojrzenie PO na sprawy kraju.

Nie ustępował mu w krytyce wicemarszałek Sejmu z Kukiz'15 Stanisław Tyszka.

- Platforma jest formacją schodzącą, ale też nieładne jest takie uciekanie w agresję - to, co słyszeliśmy w tych wypowiedziach, takie graniczące z chamstwem pana Sikorskiego - stwierdził polityk ruchu obywatelskiego. Nawiązując do postulatu wejścia do strefy euro ocenił, że byłoby to bardzo niekorzystne dla Polski i zahamowałoby rozwój gospodarczy kraju. Tyszka powtórzył również zapowiedź ruchu Kukiz'15 złożenia w poniedziałek projektu uchwały wzywającej rząd, żeby nie składał deklaracji co do zrzeczenia się polskiej waluty.

Więcej o stanowisku Kukiz'15 w sprawie euro przeczytasz tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

Skomentuj

  • Brak komentarzy.REKLAMA

Znajdź swojego posła i senatora

LUB
Polityka rozbudza emocje, jakich dawno nie było? Oceniaj i komentuj działania i wypowiedzi posłów i senatorów z podziałem na okręgi i komitety. Twój głos zawsze się liczy!
REKLAMA